Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Çitaku priti Ambasadori e Portugalise në Budapest, Jo-Rezident për Kosovë Z. Antonio Jorge –MENDES

4 Dhjetor, 2012

Prishtinë 04 dhjetor, 2012 – Ministrja e Integrimit Evropian e Republikës së Kosovës, Vlora Çitaku priti në takim njohës Ambasadorin e porsaemëruar të Portugalisë në Budapest, Jo rezidentë për Republikën e Kosovës  z. Antonio Jorge -MENDES.

Gjatë takimit ministrja Çitaku informoi z. Jorge -MENDES  rreth procesit të integrimit Evropian, për lansimin e  studimit të fizibilitetit, për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit si dhe  udhërrëfyesin për Liberalizimin e Vizave.

Ministrja Çitaku siguroi diplomatin Portugez se Qeveria e Kosovës do të vazhdon të mbetet e përkushtuar në rrugën e sajë drejt integrimit Evropian dhe plotësimit të kritereve të parapara. Integrimi Evropian për Kosovën është ndër prioritetet kyçe dhe, se i gjithë potenciali institucional është i fokusuar për një avancim sa më të shpejtë në këtë drejtim.

Ndërsa, nga ana e tij z. Jorge -MENDES ka falënderuar Ministren Çitaku për takimin dhe duke thëne që Portugalia do të vazhdojë të përkrahë Kosovën në të gjitha proceset në të cilat ndodhet. Po ashtu, ka vlerësuar shumë lartë përkushtimin që ka Qeveria e Kosovës drejt integrimit Evropian.

 

Last modified: 16 Gusht, 2022

5 Responses to " Ministrja Çitaku priti Ambasadori e Portugalise në Budapest, Jo-Rezident për Kosovë Z. Antonio Jorge –MENDES "

 1. … [Trackback]

  […] Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-ambasadori-e-portugalise-ne-budapest-jo-rezident-per-kosove-z-antonio-jorge-mendes/ […]

 2. KIU thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-ambasadori-e-portugalise-ne-budapest-jo-rezident-per-kosove-z-antonio-jorge-mendes/ […]

 3. reparatie imac thotë:

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-ambasadori-e-portugalise-ne-budapest-jo-rezident-per-kosove-z-antonio-jorge-mendes/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Here you will find 1529 additional Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-ambasadori-e-portugalise-ne-budapest-jo-rezident-per-kosove-z-antonio-jorge-mendes/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Read More Info here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-ambasadori-e-portugalise-ne-budapest-jo-rezident-per-kosove-z-antonio-jorge-mendes/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *