Integrimi Evropian

Zëvendës Ministrja Statovci Demaj priti në takim Ambasadorin Irlandez, Sh.T. z. Pat Kelly

30 Maj, 2017

Prishtinë, 30 maj 2017 – Zëvendës Ministrja për Integrim Evropian, znj. Anila Statovci-Demaj priti në takim Ambasadorin Irlandez jo rezident, Sh. T. z. Pat Kelly.

Zëvendës Ministrja Statovci-Demaj priti në takimin e rregullt protokollar Ambasadorin Kelly. Ajo e falënderoi atë për mbështetjen që Irlanda i ka ofruar Kosovës gjatë këtyre viteve dhe shprehi bindjen se ky bashkëpunim bilateral do të vazhdojë edhe në të ardhmen. Ndërkaq, Ambasadori Kelly konfirmoi gatishmërinë e Qeverisë Irlandeze për vazhdimin e bashkëpunimit me Kosovën dhe forcimin e mëtejmë të marrëdhënieve bilaterale mes dy vendeve.

Të dy bashkëbiseduesit vlerësuan se përkundër sfidave të brendshme me të cilat po ballafaqohet Bashkimi Evropian, perspektiva evropiane e vendeve të Ballkanit Perëndimor mbetet e palëkundur, gjë e cila është konfirmuar nga të gjithë liderët e shteteve anëtare të Bashkimit Evropian.

 

Last modified: 10 Gusht, 2022

2 Responses to " Zëvendës Ministrja Statovci Demaj priti në takim Ambasadorin Irlandez, Sh.T. z. Pat Kelly "

 1. sepornews thotë:

  Excellent goods from you, man. I’ve take into account your stuff previous to and you are just extremely fantastic.
  I actually like what you have bought right here, certainly like
  what you are saying and the way by which you are saying it.
  You’re making it enjoyable and you still care for to keep it
  smart. I cant wait to learn far more from you. This is actually a
  great website.

 2. … [Trackback]

  […] Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendes-ministrja-statovci-demaj-priti-ne-takim-ambasadorin-irlandez-sh-t-z-pat-kelly/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *