Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Zëvendës Ministri Kasapolli ishte i pranishëm në finalen e Kuizit për fëmijë Evropa

9 Maj, 2013

Prishtinë, 9 maj 2013 – Në finalen e madhe të mbajtur në Prishtinë në teatrin Dodona u ballafaquan dy shkollat finaliste “7 Marsi” nga Theranda dhe “ Bajram Curri” nga Rahoveci me çrast fituese doli shkolla nga Rahoveci “Bajram Curri”, njëherit fitues të udhetimit nëpër Evropë. Të pranishëm ishin perfaqesues nga Ministria e Integrimeve Evropiane, zv. Ministri Gëzim Kasapolli, Perfaqesuesi i Lartë i Bashkimit Evropian zt. Samuel Zbogar, si dhe perfaqesues nga shkollat e ndryshme të Kosoves.”

Kuizi Evropa ka nisur të mbahet në vitin 2011, ku çdo vitë 32 shkolla kan konkuruar për të fituar qmimin kryesor i cili ishte një Euro Trip,  rreth Evropës, duke filluar nga Ljubljana, deri në Frankfurt, Bruksel, Venedik dhe më në fund në Veronë. Kuizi Evropa e vazhdoi traditën edhe këtë vite ku garuan poashtu 32 shkolla nga e gjithë Kosova.
 

Last modified: 16 Gusht, 2022

2 Responses to " Zëvendës Ministri Kasapolli ishte i pranishëm në finalen e Kuizit për fëmijë Evropa "

  1. … [Trackback]

    […] Read More on to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendes-ministri-kasapolli-ishte-i-pranishem-ne-finalen-e-kuizit-per-femije-evropa/ […]

  2. check that thotë:

    … [Trackback]

    […] Read More on on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendes-ministri-kasapolli-ishte-i-pranishem-ne-finalen-e-kuizit-per-femije-evropa/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *