Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha për Autostradën, Kryevepër e Republikës që pasqyron energjinë dhe dinamikën e synimeve tona

29 Maj, 2019

Prishtinë, 29 Maj 2019 – Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, mori pjesë në përurimin e autostradës “Arbën Xhaferi”, dhe këtë rast ka shkruar për Autostradën se “është kryevepër e Republikës tonë që pasqyron energjinë dhe dinamikën e synimeve tona, për shekullin XXI, duke lidhur dy kryeqytetet, dy kryeqendrat, dy krahët e kësaj pjese të Ballkanit”.

Ja postimi i Ministres Hoxha:

“Autostrada “Arbën Xhaferi”, është kryevepër e Republikës tonë që pasqyron energjinë dhe dinamikën e synimeve tona, për shekullin XXI, duke lidhur dy kryeqytetet, dy kryeqendrat, dy krahët e kësaj pjese të Ballkanit.

Kjo rrugë, do ta shtojë vlerën e shtetit tonë dhe lehtësimin e avancimeve të reja për qytetarët e kësaj pjese të Evropës!

Urime Kosovë, urime qytetarë, gëzuar!”

Last modified: 5 Gusht, 2022

One Response to " Ministrja Hoxha për Autostradën, Kryevepër e Republikës që pasqyron energjinë dhe dinamikën e synimeve tona "

  1. … [Trackback]

    […] Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-per-autostraden-kryeveper-e-republikes-qe-pasqyron-energjine-dhe-dinamiken-e-synimeve-tona/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *