Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Ahmetaj takoi Ambasadoren e Holandës Gerrie Willems

31 Mars, 2017

Prishtinë, 31 Mars 2017 –  Ministrja e Integrimit Evropian, Mimoza Ahmetaj priti sot në takim pune Ambasadoren e Holandës në Kosovë,  znj. Gerrie Willems.

Gjatë takimit u diskutua procesi i integrimit evropian të Kosovës, më theks të veçantë në zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit, liberalizimin e vizave dhe Agjendën Evropiane për Reforma.

Ministrja Ahmetaj e falënderoi ambasadoren për përkrahjen që Holanda ka dhënë për Kosovën, duke kërkuar vazhdimin e mbështetjes për procesin integrues në BE, duke filluar nga zbatimi i MSA-së dhe liberalizimi i vizave. Ajo, shprehu përkushtimin e Qeverisë së Kosovës dhe Ministrisë së Integrimit Evropian për thellimin e bashkëpunimit me Holandën, duke theksuar mundësitë e shkëmbimeve dhe përkrahjes së Holandës për shoqërinë e Kosovës drejt integrimit Evropian.

Ambasadorja e Holandës, Gerrie Willems, falënderoi Ministren  Ahmetaj  për pritjen, duke theksuar angazhimin e saj gjatë misionit në Kosovë, për thellimin e mëtejmë të bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve. Ambasadorja Willems, po ashtu, vlerësoi të arriturat në Kosovë, duke shprehur përkrahjen e Holandës posaqërisht për procesin e Integrimit Evropian dhe Sundimin e Rendit dhe Ligjit në Kosovë, si prioritete kyçe për Holandën.
 

Last modified: 10 Gusht, 2022

6 Responses to " Ministrja Ahmetaj takoi Ambasadoren e Holandës Gerrie Willems "

 1. mejaqq thotë:

  … [Trackback]

  […] Here you will find 96168 additional Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-ahmetaj-takoi-ambasadoren-e-holandes-gerrie-willems/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Here you will find 29988 additional Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-ahmetaj-takoi-ambasadoren-e-holandes-gerrie-willems/ […]

 3. Allen Warf thotë:

  Thanks for this glorious article. Also a thing is that the majority of digital cameras come equipped with the zoom lens that enables more or less of a scene being included by means of ‘zooming’ in and out. These kinds of changes in {focus|focusing|concentration|target|the a**** length usually are reflected within the viewfinder and on big display screen right on the back of the exact camera.

 4. … [Trackback]

  […] Read More here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-ahmetaj-takoi-ambasadoren-e-holandes-gerrie-willems/ […]

 5. local sex apps thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-ahmetaj-takoi-ambasadoren-e-holandes-gerrie-willems/ […]

 6. … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-ahmetaj-takoi-ambasadoren-e-holandes-gerrie-willems/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *