Integrimi Evropian

Zëvendës Ministret e Integrimit Evropian, znj. Statovci Demaj dhe znj. Hajzeraj Beqaj në vizitë zyrtare në Tiranë

31 Mars, 2017

Tiranë, 31 mars 2017 – Dy Zëvendës Ministret gjatë vizitës zyrtare ne Tiranë kanë takuar homologet e tyre të Ministrisë së Integrimit Evropian si dhe homologët nga ministritë e tjera relevante me të cilat ka bashkëpunim.

Gjatë takimit me Zëvendës Ministret e Integrimit Evropian, znj. Xhixho dhe znj. Cani kanë diskutuar për proceset  dhe sfidat e Shqipërisë për integrimin në Evropë. Me Zëvendës Ministren e Punëve të Brendshme të Shqipërisë, znj. Gjebrea Hoxha kanë diskutuar për menaxhimin e periudhës para dhe pas liberalizimit të vizave (Post Visa Mechanism) ndërsa me Zëvendës Ministrat e Arsimit dhe Sportit, z. Dimraj dhe znj. Malaj kanë diskutuar për përvojën dhe aplikimet në programet e BE-së, veçanërisht ato në fushën e arsimit si Erasmus dhe Horizont 2020.

Në fund të këtyre takimeve u theksua edhe njëherë rëndësia e veçantë që ka bashkëpunimi dhe shkëmbimi i përvojave në mes të Kosovës dhe Shqipërisë në çështjet që janë të rëndësishme për rrugëtimin në integrimin evropian.

 

Last modified: 10 Gusht, 2022

6 Responses to " Zëvendës Ministret e Integrimit Evropian, znj. Statovci Demaj dhe znj. Hajzeraj Beqaj në vizitë zyrtare në Tiranë "

 1. sepornews thotë:

  I do not know whether it’s just me or if everyone else experiencing issues
  with your website. It looks like some of the written text
  in your posts are running off the screen. Can someone else please comment and let me know if
  this is happening to them as well? This could be a problem
  with my internet browser because I’ve had this
  happen before. Cheers

 2. best world news thotë:

  Great delivery. Outstanding arguments. Keep up the great work.

 3. best world news thotë:

  I’m not sure where you are getting your info, but good topic.

  I needs to spend some time learning much more or understanding more.
  Thanks for excellent information I was looking for this info for my mission.

 4. worldwide news thotë:

  I loved as much as you’ll receive carried out right here. The sketch is tasteful,
  your authored material stylish. nonetheless,
  you command get got an nervousness over that you wish be delivering the following.
  unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same nearly very often inside case you shield this hike.

 5. best world news thotë:

  After exploring a few of the articles on your
  site, I seriously like your technique of blogging.
  I bookmarked it to my bookmark site list and will be checking back in the near future.
  Please visit my web site as well and let me know what you think.

 6. best world news thotë:

  Hello, i think that i saw you visited my blog so i came to “return the favor”.I’m
  attempting to find things to improve my website!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *