Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministri Çollaku takon eurodeputetin Lars Adaktusson

12 Dhjetor, 2014

Prishtinë, 12 dhjetor 2014 – Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku priti në takim Lars Adaktusson Deputet në Parlamentin Evropian nga radhët e Partisë Popullore Evropiane. Gjatë takimit u diskutua për zhvillimet kryesore në agjenden evropiane dhe hapat e ardhshëm që na presin pas konstituimit të Instutucioneve të Republikës së Kosovës.

Në këtë takim ministri Çollaku foli për rrjedhën e procesit të liberalizimit të vizave, Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit (MSA), u diskutua edhe për trajtimin e dukurisë së migrimit të parregullt, tema këto të cilat i kontribuojnë integrimit  sa më të shpejtë të vendit në familjen evropiane.

 

Nga ana e tij Lars Adaktusson, uroi ministrin e ri Çollaku për detyrën e Ministrit të Integrimit Evropian,duke premtuar bashkëpunim, në mënyrë që të përmbushet agjenda evropiane e Kosovës.

 

Last modified: 12 Gusht, 2022

2 Responses to " Ministri Çollaku takon eurodeputetin Lars Adaktusson "

  1. … [Trackback]

    […] Here you can find 49569 more Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-takon-eurodeputetin-lars-adaktusson/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Here you can find 63425 additional Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-takon-eurodeputetin-lars-adaktusson/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *