Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministri Çollaku takoi koordinatoren për luftim të krimit të organizuar nga MPJ e Francës

22 Prill, 2015

Prishtinë, 22 prill 2015 – Ministri i Integrimit Evropian, z. Bekim Çollaku, ka pritur sot në takim ambasadoren znj. Michèle Ramis, e ngarkuar në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Francës për çështjen e luftimit të krimit të organizuar, me të cilën kanë biseduar për progresin që ka shënuar Kosova në luftën kundër krimit të organizuar, gjatë përpjekjeve për përmbushjen e agjendës evropiane.

Po ashtu i ka shprehur falënderime për bashkëpunimin dhe mbështetjen e vazhdueshme që Franca i ka ofruar Kosovës në përgjithësi duke përfshirë edhe procesin integrues në BE.

Duke e njoftuar me të gjitha reformat që ka ndërmarr Kosova në fushën e sundimit të ligjit në kuadër të përmbushjes së agjendës evropiane, ka paraqitur edhe nevojën për forcim të bashkëpunimit rajonal në këtë drejtim dhe për anëtarësim të Kosovës në organizata ndërkombëtare.

Kurse ambasadorja Michèle Ramis,e shoqëruar në këtë takim nga ambasadorja e Francës në Kosovë, Maryse Daviet, ka ofruar mbështetjen e shtetit francez dhe ka inkurajuar që të vazhdohet me reforma në fushën e drejtësisë dhe zbatimit të ligjit.

Last modified: 12 Gusht, 2022

4 Responses to " Ministri Çollaku takoi koordinatoren për luftim të krimit të organizuar nga MPJ e Francës "

 1. … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-takoi-koordinatoren-per-luftim-te-krimit-te-organizuar-nga-mpj-e-frances/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Read More Info here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-takoi-koordinatoren-per-luftim-te-krimit-te-organizuar-nga-mpj-e-frances/ […]

 3. … [Trackback]

  […] There you can find 44187 additional Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-takoi-koordinatoren-per-luftim-te-krimit-te-organizuar-nga-mpj-e-frances/ […]

 4. home mortgage thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-takoi-koordinatoren-per-luftim-te-krimit-te-organizuar-nga-mpj-e-frances/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *