Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministri Çollaku priti në takim lamtumirës shefin e zyrës së BE-së Samuel Zhbogar

24 Gusht, 2016

Prishtinë, 24 gusht 2016 – Ministri i Integrimit Evropian z. Bekim Çollaku, priti sot në takim lamtumirës  përfaqësuesin special të BE-së njëherësh shef i Zyrës së BE-së në Kosovë, z. Samuel Zhbogar.

Ministri Çollaku ka falënderuar z.Zhbogar për kontributin dhe punën e tij të palodhshme në Kosovë, e posaçërisht në avancimin e agjendës evropiane për Kosovën.

Ministri Çollaku theksoi se bashkëpunimi dhe puna e madhe që është bërë gjatë viteve të fundit është kurorëzuar me suksese të jashtëzakonshme në agjendën evropiane duke nënshkruar Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit dhe marrjen e rekomandimit për liberalizimin e vizave. Përderisa e para, ka hyrë në fuqi dhe ka filluar të zbatohet, vendimi për heqjen e vizave pritet të merret deri në fund të këtij viti, theksoi Ministri Çollaku.

Në fund të takimit, Ministri Çollaku i uroi shumë suksese z. Zhbogar në misionin e tij të ri dhe premtoj që Ministria e Integrimit Evropian do të vazhdoj bashkëpunimin e ngushtë me Zyrën e BE-së në Kosovë dhe institucionet e BE-së në Bruksel.

 

Last modified: 10 Gusht, 2022

3 Responses to " Ministri Çollaku priti në takim lamtumirës shefin e zyrës së BE-së Samuel Zhbogar "

 1. 티비위키 thotë:

  … [Trackback]

  […] There you will find 4134 additional Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-priti-ne-takim-lamtumires-shefin-e-zyres-se-be-se-samuel-zhbogar/ […]

 2. CNC boring mill thotë:

  Great beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how could i subscribe for a blog web site? The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept

 3. escort near me thotë:

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-priti-ne-takim-lamtumires-shefin-e-zyres-se-be-se-samuel-zhbogar/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *