Integrimi Evropian

Ilazi: Të gjithë duhet të koordinohemi dhe zotohemi për zbatim të MSA-së

18 Gusht, 2016

Ferizaj, 18 gusht2016 –Ministria e Integrimit Evropian, organizoi sot tryezë diskutimi nëKomunën e Ferizajt, me përfaqësues politik, përfaqësues të shoqërisë civile dheqytetarë me temë “Mundësitë dhe sfidat nëbashkëpunimin midis qytetarëve, qeverisë dhe shoqërisë civile në procesin eintegrimit evropian”.

Me këtë rast zëvendësministri i Integrimit Evropian, z.Ramadan Ilazi, theksoi rëndësinë e komunikimit të mirëfilltë të procesit tëIntegrimit Evropian për qytetarët e Kosovës, si hap kyç për avancimin ebashkëpunimit mes qytetarëve, qeverisë dhe shoqërisë civile.

Po ashtu njoftoi të pranishmit lidhur me ecurinë ezbatimit të prioriteteve që dalin nga Marrëveshja e Stabilizim Asociimit. “MSA-jaështë një marrëveshje historike për të ardhmen e Kosovës ndaj së cilës duhet tëzotohemi dhe të koordinohemi të gjithë së bashku, përfshirë këtu komunat,shoqërinë civile dhe qytetarët në mënyrë që të zbatohet brenda afateve dukepërshpejtuar rrugën tonë drejt integrimit në BE”, ka thënë ndër të tjerazëvendësministri Ilazi.

 

Last modified: 10 Gusht, 2022

8 Responses to " Ilazi: Të gjithë duhet të koordinohemi dhe zotohemi për zbatim të MSA-së "

 1. Stockings DP thotë:

  Aw, thyis was a very god post. Spending som time and actua effort tto prpduce a really good article… but wat can I say… I hesitaate a lott andd don’t manzge to gett nearly anthing
  done.

 2. Pedro thotë:

  May I simply just sayy whbat a reliief to find aan individual wwho
  trully understands what they’re talking aabout ober the internet.
  You actuakly know hhow to bring an issue to light and ake iit
  important. More and more peeople need to checkk this ouut and
  underfstand this side off our story. I can’t believfe you’re not more popoular because you certainly possess the gift.

 3. 908 thotë:

  I like the helpul info yyou providxe in your articles.

  I’ll boolmark yourr blog and check again heree regularly.
  I’m quite sur I’ll lear a loot oof nnew stuff
  rikght here! Best off ljck for thee next!

 4. 021 thotë:

  We’re a bunbch of voluunteers and opening a brand new
  scheme in oour community. Your web sit proided uss ith
  helpful info to work on. You’ve performd a formidable job
  and our whole neighnborhood might be thankful to you.

 5. 756 thotë:

  Hello, I enjky rading all off yoyr article.

  I wantedd too write a ligtle comment tto support
  you.

 6. tinyurl.com thotë:

  We stumbled over here differewnt web page andd tholught I might
  as welol chefk thngs out. I liike what I see so now i am following you.

  Loook forwrd tto going over your wweb page repeatedly.

 7. Elouise thotë:

  Hi there, just wahted tto mention, I liked thiis blog post.
  It was inspiring. Keep on posting!

 8. Great delivery. Sound arguments. Keep up the ggreat effort.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *