Integrimi Evropian

Zëvendës Ministri Ilazi diskuton me Bankën Botërore aktivitetet e ardhshme të Bankës në Kosovë

1 Gusht, 2016

Prishtinë, 1 gusht 2016 – Sot Zëvendës Ministri Ilazi priti në takim Shefin e Bankës Botërore në Kosovë z. Marco Mantovanelli. Gjatë takimit, z. Mantovanelli prezantoj Kornizen e re të Bashkëpunimit ndërmjet Bankës Botërore dhe Kosovës. Në veçanti, u diskutuan zhvillimet në sektorin e energjisë, teknologjisë informative, bujqësisë dhe zhvillimit të sektorit privat.

Poashtu, gjatë takimit u disktuan prioritetet në kuadër të agjendës Evropiane, me ç’rast Zëvendës Ministri Ilazi prezantoj prioritetet kyçe që burojnë nga Marrëveshja e Stabilizim Asociimit dhe u diskutuan mundësitë e mbështetjes së Bankës Botërore për institucionet e Kosovës.

 

Last modified: 10 Gusht, 2022

One Response to " Zëvendës Ministri Ilazi diskuton me Bankën Botërore aktivitetet e ardhshme të Bankës në Kosovë "

  1. … [Trackback]

    […] Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendes-ministri-ilazi-diskuton-me-banken-boterore-aktivitetet-e-ardhshme-te-bankes-ne-kosove/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *