Integrimi Evropian

Ministri Çollaku do të takohet me zyrtarë të lartë shtetëror të Hungarisë

8 Nëntor, 2015

Prishtinë, 8 nëntor 2015 – Në vazhdimësi të vizitave zyrtare dhe intensifikimit të komunikimit me shtetet anëtare të BE-së, ministri i Integrimit Evropian, z. Bekim Çollaku, udhëton sot për në Hungari, ku do të takohet me ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të këtij shteti, z. Peter Szijjarto.

Me ministrin hungarez do të diskutojë për agjendën evropiane të Kosovës, me theks të veçantë për procesin e liberalizimit të vizave si dhe vazhdimin e bashkëpunimit bilateral mes të dyja shteteve.

 

Last modified: 11 Gusht, 2022

4 Responses to " Ministri Çollaku do të takohet me zyrtarë të lartë shtetëror të Hungarisë "

 1. … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-do-te-takohet-me-zyrtare-te-larte-shteteror-te-hungarise/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Find More here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-do-te-takohet-me-zyrtare-te-larte-shteteror-te-hungarise/ […]

 3. uniccv thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-do-te-takohet-me-zyrtare-te-larte-shteteror-te-hungarise/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Read More Information here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-do-te-takohet-me-zyrtare-te-larte-shteteror-te-hungarise/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *