Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Kosova dhe Shqipëria konfirmojnë bashkepunimin në fushën e integrimit Evropian

1 Tetor, 2014

1 tetor 2014 Tiranë – Në kuadër të vizitës zyrtare në Tiranë, u.d. Ministri i Integrimit Evropian, z. Gëzim Kasapolli takoi znj. Klajda Gjosha, Ministre e Integrimit Evropian të Qeverisë së Republikës Shqipërisë.

Dy ministrat bashkëbiseduan rreth zhvillimeve të pergjithshme politike. Ministri Kasapolli njoftoi Ministren Gjosha për zhvillimet e fundit sa i përket Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit dhe procesit të Liberalizimit të Vizave.

Ndërsa, nga ana tjetër Ministrja Gjosha informoi Ministrin Kasapolli për hapat e fundit që Qeveria e Shqipërise është duke i ndërmarrë pas marrjes së statusit të kandidatit.

Dy ministrat vlerësuan lartë bashkepunimin e dy qeverive dhe dy ministrive respektive në fushën e integrimit Evropian.

Last modified: 12 Gusht, 2022

6 Responses to " Kosova dhe Shqipëria konfirmojnë bashkepunimin në fushën e integrimit Evropian "

 1. … [Trackback]

  […] Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/kosova-dhe-shqiperia-konfirmojne-bashkepunimin-ne-fushen-e-integrimit-evropian/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/kosova-dhe-shqiperia-konfirmojne-bashkepunimin-ne-fushen-e-integrimit-evropian/ […]

 3. get more thotë:

  … [Trackback]

  […] There you can find 44992 more Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/kosova-dhe-shqiperia-konfirmojne-bashkepunimin-ne-fushen-e-integrimit-evropian/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/kosova-dhe-shqiperia-konfirmojne-bashkepunimin-ne-fushen-e-integrimit-evropian/ […]

 5. browning auto 5 thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/kosova-dhe-shqiperia-konfirmojne-bashkepunimin-ne-fushen-e-integrimit-evropian/ […]

 6. naakte tiet thotë:

  … [Trackback]

  […] There you will find 37781 additional Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/kosova-dhe-shqiperia-konfirmojne-bashkepunimin-ne-fushen-e-integrimit-evropian/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *