Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Austria mbështet rrugën Evropiane të Kosovës

14 Janar, 2015

Prishtinë 14, janar. 2015 – Ministri i Integrimit Evropian Bekim Çollaku në vazhdën  e aktiviteteve për të fuqizuar përkrahjen për rrugën evropiane të Republikës së Kosovës, ka zhvilluar  sot një takim me Ambasadorin e Austrisë në Kosovë z. Johann Briger.

Me Ambasadorin Briger, Ministri Çollaku ka diskutuar për thellimin bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve në kontekst procesit të integrimit Evropian, ku është theksuar nga ana e Ministrit rëndësia e nënshkrimit sa më shpejt të Marrëveshjes  së Stabilizim Asocimit midis Republikës së Kosovës dhe BE-së, si dhe  finalizimin i procesit të liberalizimit të vizave.

Ministri Çollaku theksoi vullnetin e Qeverisë së Republikës së Kosovës për të forcuar bashkëpunimin me Austrinë në të mirën e zhvillimit të Kosovës dhe përfarimit të vendit me Bashkimin Evropian. Ambasadori i Austrisë në Kosovë z. Johann Briger i konfirmoi Ministrit përkrahjen e fuqishme të Austrisë  për perspektiven evropiane të Kosovës.

 

Last modified: 12 Gusht, 2022

4 Responses to " Austria mbështet rrugën Evropiane të Kosovës "

 1. … [Trackback]

  […] Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/austria-mbeshtet-rrugen-evropiane-te-kosoves/ […]

 2. briansclub thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/austria-mbeshtet-rrugen-evropiane-te-kosoves/ […]

 3. qiuqiu99 situs thotë:

  … [Trackback]

  […] There you can find 54710 more Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/austria-mbeshtet-rrugen-evropiane-te-kosoves/ […]

 4. astro pink kush thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/austria-mbeshtet-rrugen-evropiane-te-kosoves/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *