Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministri Çollaku dhe Ambasadori Cliff diskutojnë për procesin e integrimit Evropian të Kosovës

14 Janar, 2015

Prishtinë 14.01.2015 – Ministri i Integrimit Evropian Bekim Çollaku, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë  z. Ian Cliff, me të cilin kanë diskutuar për marrëdhëniet e Kosovës me BE-në, si dhe për progresin dhe sfidat e vendit në kuadër të procesit të integrimit evropian.

Ambasadori Cliff ka shprehur gatishmërinë e vazhdimit të bashkëpunimit, duke konfirmuar përkrahjen e Mbretërisë së Bashkuar për perspektivën Evropiane të Kosovës.

Ministri Çollaku ka përsëritur se pritjet e qytetarëve dhe të Qeverisë së Kosovës janë që këtë vit të ketë progres konkret në përafrimin e vendit me Bashkimin Evropian, dhe në këtë drejtim është qenësore nënshkrimi i MSA-së dhe finalizimi i procesit të liberalizimit të vizave.

Duke e falënderuar ambasadorin Cliff, Ministri Çollaku ka konfirmuar zotimin e tij personal dhe të Qeverisë së Republikës së Kosovës për të vazhduar bashkëpunimin e shkëlqyeshëm me Mbretërinë e Bashkuar, përmes ambasadës së saj në Prishtinë, duke theksuar se zhvillimi i qëndrueshëm dhe mbështetja e shteteve mike të Kosovës, janë qenësore për avancimin e integrimit evropian të vendit.

 

Last modified: 12 Gusht, 2022

3 Responses to " Ministri Çollaku dhe Ambasadori Cliff diskutojnë për procesin e integrimit Evropian të Kosovës "

 1. massage Bangkok thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-dhe-ambasadori-cliff-diskutojne-per-procesin-e-integrimit-evropian-te-kosoves/ […]

 2. sleeping music thotë:

  sleeping music

 3. superkaya88 thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-dhe-ambasadori-cliff-diskutojne-per-procesin-e-integrimit-evropian-te-kosoves/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *