Integrimi Evropian

Letër falemnderimi dërguar Ministrit Çollaku nga Sekretari i Shtetit të Francës për punë evropiane Harlem Desir

13 Janar, 2015

Prishtinë, 13 janar. 2015 – Letër falemnderimi nga Sekretari i shtetit të Francës i ngarkuar me punë evropiane z. Harlem Desir.

“Duhet të jemi të fortë dhe të refuzojmë të lëshojmë pe kur bëhet fjalë për lirinë tonë, të forcojmë edhe më tej luftën tonë të përbashkët kundër terrorizmit dhe t’i bashkojmë shoqëritë tona dhe vendet tona kundër urrejtjes dhe barbarizmit, përrreth vlerave tona demokratike dhe tolerancës”.


“Duke ripërsëritur edhe një herë mirënjohjen time, atë të qeverisë dhe të popullit francez, ju lus të pranoni, Zotëri Ministër, shprehjen e konsideratës time më të lartë”.

#Dokumenti

 

Last modified: 12 Gusht, 2022

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *