Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Zyra e BE-së dhe Ministria e Integrimit Evropian hapin konkurs për 45 bursa

16 Janar, 2017

Prishtinë, 16 Janar 2017 – Që nga dje, Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë dhe Ministria e Integrimit Evropian kanë hapur konkursin për Raundin e 11-të të aplikimit në Skemën e Celulës së të Rinjëve, programi i BE-së për bursa post-diplomike për Kosovën, i cili aktualisht është duke u implementuar nga British Council.

Aplikimi do të jetë i hapur nga sot, më 15 janar 2018 deri të hënën më 5 shkurt 2018.

Kandidatëve të suksesshëm do t’iu ofrohet mundësia të aplikojnë për Programe Master në universitete të shteteve anëtare të BE-së. Programi i Bursave, gjuha e punës e së cilit është vetëm gjuha angleze, do të ofroj deri në 45 bursa të plota, 10% të këtyre bursave janë të rezervuara për shërbyesit civil të cilët veç janë të punësuar në administratën publike (numri i bursave mund të ndryshojë, varësisht nga përshtatshmëria e kandidatëve dhe fondet në dispozicion).

Ky lajmërim është i hapur për të diplomuarit në fakultetet si: juridik, shkenca politike, ekonomik, menaxhment i biznesit, shkenca shoqërore, histori, shkenca humane, marrëdhenie ndërkombëtare, diplomaci, kriminologji dhe fusha të tjera akademike në përputhje me sektorët e specializimit Juridik – deri në 25 bursa, Administratë Publike – deri në 10 bursa dhe Ekonomik – deri në 10 bursa në dispozicion.

Informatat shtesë rreth lajmërimit për aplikim (përfshirë formularin e aplikimit dhe Rregullat e Procedurës për Raundin XI) janë në dispozicion në web faqen zyrtare të YCS: https://ycskosovo.eu/

Last modified: 9 Gusht, 2022

5 Responses to " Zyra e BE-së dhe Ministria e Integrimit Evropian hapin konkurs për 45 bursa "

 1. smoking thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zyra-e-be-se-dhe-ministria-e-integrimit-evropian-hapin-konkurs-per-45-bursa/ […]

 2. Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide credit and sources back to your website? My blog site is in the exact same area of interest as yours and my visitors would really benefit from a lot of the information you present here. Please let me know if this okay with you. Many thanks!

 3. … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zyra-e-be-se-dhe-ministria-e-integrimit-evropian-hapin-konkurs-per-45-bursa/ […]

 4. Jeffreykal thotë:

  I gave https://www.cornbreadhemp.com/collections/full-spectrum-cbd-oil a whack at with a view the cardinal habits, and I’m amazed! They tasted distinguished and provided a intelligibility of calmness and relaxation. My stress melted away, and I slept better too. These gummies are a game-changer an eye to me, and I highly put forward them to anyone seeking unconstrained worry recess and think twice sleep.

 5. other thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More Info here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zyra-e-be-se-dhe-ministria-e-integrimit-evropian-hapin-konkurs-per-45-bursa/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *