Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Zëvendësministri Kasapolli ka pritur sot një delegacion nga Japonia

24 Qershor, 2014

Prishtinë. 24 qershor 2014 – Zëvendësministri i Integrimit Evropian Gëzim Kasapolli, ka pritur  sot  një delegacion nga  Japonia, i cili kryhesohej nga Toshiya Abe, Përfaqësues Rezident i Zyrës  së JICA-s për  Ballkanin.Në takim me delegacionin  Japonez  kanë folur për marrëdhëniet dhe bashkëpunimin ndërmjet dy vendeve, për thellimin e mëtejmë të këtij bashkëpunimi në planin dypalësh dhe shumëpalësh, si dhe për projektet e  Agjencisë Japoneze për Bashkëpunim Ndërkombëtar (JICA – Japan International Cooperation Agency).dhënë për qytetarët  e Kosovës.

Temë kryesore e këtij  takimi ishte përpilimi i projekt propozimit të ri nga JICA për asistencë për zhvllim të komuniteteve i përqëndruar në komunat Klinë dhe Istog. Projekti do të kontribuojë në vizionin e Qeverisë për krijimin e një  shoqërise multientnike dhe do të ndihmojë në procesin e ndërtimit të besimit mes bashkësive etnike.

Me këtë rast  zëvendësministi Kasapolli , në emër të Ministrisë se Integrimit Evropian dhe Qeverisë së Kosovës, falënderoi përfaqësuesit e JICA dhe Qeverinë e Japonisë, gjithashtu stafin e tyre në Prishtinë për përkushtimin e tyre për të ndihmuar dhe mbështetur Kosovën në përmirësimin e kushteve të jetesës për qytetarët e saj.

“Ndihmat e JICA dhënë Kosovës, janë   shumë të  mirëseardhura për qytetarët, si asistencë teknike dhe profesionale por edhe një ndihmën direkte për ngritjen e shërbimeve dhe zhvillimin e vendit tonë“ tha në fjalën e tij zëvendësministri Kasapolli.

 

Last modified: 12 Gusht, 2022

4 Responses to " Zëvendësministri Kasapolli ka pritur sot një delegacion nga Japonia "

 1. … [Trackback]

  […] Read More here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-kasapolli-ka-pritur-sot-nje-delegacion-nga-japonia/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-kasapolli-ka-pritur-sot-nje-delegacion-nga-japonia/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Find More Information here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-kasapolli-ka-pritur-sot-nje-delegacion-nga-japonia/ […]

 4. linetogel thotë:

  So excited to share my thoughts here! 🌟 This content is astonishingly innovative, combining creativity with insight in a way that’s engrossing and informative. Every detail seems carefully put together, exhibiting a deep grasp and passion for the subject. It’s extraordinary to find such a perfect blend of information and entertainment! Major applause to everyone involved in creating this masterpiece. Your hard work and dedication are clearly evident, and it’s an absolute joy to witness. Looking forward to seeing more of this amazing work in the future! Keep inspiring us all! 🚀👏💫 #Inspired #CreativityAtItsBest

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *