Integrimi Evropian

Zëvendësministri Ilazi priti në takim lamtumirës ambasadoren e Francës Maryse Daviet

15 Shtator, 2016

Prishtinë, 15 shtator 2016 – Zëvendësministri i Integrimit Evropian z. Ramadan Ilazi, priti sot në takim lamtumirës  ambasadoren e Francës në Kosovë, znj.Maryse Daviet.

Zëvendësministri Ilazi, ka falënderuar ambasadoren Daviet për kontributin e saj në Kosovë, e posaçërisht në avancimin e agjendës evropiane për Kosovën.

Duke i vlerësuar të shkëlqyera raportet mes të dyja shteteve, zëvendësministri Ilazi shprehu gatishmërinë e institucioneve dhe Qeverisë së Republikës së Kosovës për të thelluar edhe më tej bashkëpunimin me Francën.

Në fund të takimit, zëvendësministri Ilazi i uroi shumë suksese znj. Daviet në angazhimin e saj të ri.

 

Last modified: 10 Gusht, 2022

One Response to " Zëvendësministri Ilazi priti në takim lamtumirës ambasadoren e Francës Maryse Daviet "

  1. sepornews thotë:

    As the admin of this web site is working, no doubt very quickly it will be famous, due to
    its feature contents.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *