Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Zëvendësministri Ilazi priti në takim lamtumirës ambasadoren e Francës Maryse Daviet

15 Shtator, 2016

Prishtinë, 15 shtator 2016 – Zëvendësministri i Integrimit Evropian z. Ramadan Ilazi, priti sot në takim lamtumirës  ambasadoren e Francës në Kosovë, znj.Maryse Daviet.

Zëvendësministri Ilazi, ka falënderuar ambasadoren Daviet për kontributin e saj në Kosovë, e posaçërisht në avancimin e agjendës evropiane për Kosovën.

Duke i vlerësuar të shkëlqyera raportet mes të dyja shteteve, zëvendësministri Ilazi shprehu gatishmërinë e institucioneve dhe Qeverisë së Republikës së Kosovës për të thelluar edhe më tej bashkëpunimin me Francën.

Në fund të takimit, zëvendësministri Ilazi i uroi shumë suksese znj. Daviet në angazhimin e saj të ri.

 

Last modified: 10 Gusht, 2022

5 Responses to " Zëvendësministri Ilazi priti në takim lamtumirës ambasadoren e Francës Maryse Daviet "

 1. sepornews thotë:

  As the admin of this web site is working, no doubt very quickly it will be famous, due to
  its feature contents.

 2. gasgang thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-ilazi-priti-ne-takim-lamtumires-ambasadoren-e-frances-maryse-daviet/ […]

 3. website thotë:

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-ilazi-priti-ne-takim-lamtumires-ambasadoren-e-frances-maryse-daviet/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-ilazi-priti-ne-takim-lamtumires-ambasadoren-e-frances-maryse-daviet/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Here you can find 45881 more Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-ilazi-priti-ne-takim-lamtumires-ambasadoren-e-frances-maryse-daviet/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *