Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Zëvendësministri Ilazi pret në takim një delegacion të BERZH-it

12 Prill, 2016

Prishtinë, 12 prill 2016 –  Zëvendësministri i Integrimit Evropian, z. Ramadan Ilazi, ka pritur sot në takim një delegacion nga Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), me të cilët ka diskutuar lidhur me përfshirjen e prioriteteve zhvillimore të Qeverisë së Kosovës në përgatitjen e Strategjisë Zhvillimore të BERZH-it për Kosovën.

Gjatë këtij takimi zëvendësministri Ilazi, prezantoi prioritetet e Qeverisë së Republikës së Kosovës të përcaktuara në Strategjinë Zhvillimore Kombëtare 2016-2021.

Gjithashtu, zëvendësministri Ilazi diskutoi me delegacionin për Listën e Projekteve Prioritare të përcaktuara në kuadër të Këshillit Kombëtar për Investime i cili bashkëkryesohet nga ministri i Integrimit Evropian.

Ndërkaq delegacioni i BERZH, i kryesuar prej z. Holger Muent, drejtor për rajonin e Ballkanit Perëndimor, ka shprehur gatishmëri për të mbështetur prioritetet zhvillimore të Kosovës.

Last modified: 10 Gusht, 2022

4 Responses to " Zëvendësministri Ilazi pret në takim një delegacion të BERZH-it "

 1. djgrup thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-ilazi-pret-ne-takim-nje-delegacion-te-berzh-it/ […]

 2. read here thotë:

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-ilazi-pret-ne-takim-nje-delegacion-te-berzh-it/ […]

 3. view thotë:

  … [Trackback]

  […] There you will find 30984 more Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-ilazi-pret-ne-takim-nje-delegacion-te-berzh-it/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Read More here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-ilazi-pret-ne-takim-nje-delegacion-te-berzh-it/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *