Integrimi Evropian

Zëvendësministri Ilazi pret në takim drejtorin Krum nga Fondacioni Fredrich-Ebert

22 Shtator, 2015

Prishtinë, 22 shtator – Zëvendësministri i Integrimit Evropian, z. Ramadan Ilazi, priti sot në takim Dr. Reinhard Krum, drejtor i Departamentit për Evropën Lindore dhe Qendrore në Fondacionin Fredrich-Ebert, me të cilin diskutuan për nevojën e rritjes së shkëmbimit midis Kosovës dhe Gjermanisë.

Zëvendësministri Ilazi, e njoftoi z. Krum për procesin e integrimit evropian të Republikës së Kosovës, përkatësisht për punën që institucionet e vendit kanë bërë në plotësimin e kushteve për liberalizim të vizave.  “Kosova tani pret që të merr një rekomandim për liberalizim të vizave deri në fund të vitit mbi bazën e meritës për reformat që ka ndërmarr”, ka thënë zëvendësministri.

Po ashtu gjatë takimit zëvendësministri Ilazi theksoi rëndësinë qenësore që procesi i integrimit evropian ka për paqen dhe stabilitetin në vend dhe rajon si dhe vlerësoi lart punën e Fondacionit Fredrich-Ebert në Kosovë duke shprehur mirënjohjen e tij për mbështetjen e vazhdueshme të fondacionit për Kosovën.

Last modified: 11 Gusht, 2022

One Response to " Zëvendësministri Ilazi pret në takim drejtorin Krum nga Fondacioni Fredrich-Ebert "

  1. best world news thotë:

    It’s the best time to make some plans for the future and it is time to be happy.

    I’ve read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or advice.
    Maybe you could write next articles referring to this article.
    I desire to read more things about it!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *