Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Zëvendësministri Ilazi pret në takim drejtorin Krum nga Fondacioni Fredrich-Ebert

22 Shtator, 2015

Prishtinë, 22 shtator – Zëvendësministri i Integrimit Evropian, z. Ramadan Ilazi, priti sot në takim Dr. Reinhard Krum, drejtor i Departamentit për Evropën Lindore dhe Qendrore në Fondacionin Fredrich-Ebert, me të cilin diskutuan për nevojën e rritjes së shkëmbimit midis Kosovës dhe Gjermanisë.

Zëvendësministri Ilazi, e njoftoi z. Krum për procesin e integrimit evropian të Republikës së Kosovës, përkatësisht për punën që institucionet e vendit kanë bërë në plotësimin e kushteve për liberalizim të vizave.  “Kosova tani pret që të merr një rekomandim për liberalizim të vizave deri në fund të vitit mbi bazën e meritës për reformat që ka ndërmarr”, ka thënë zëvendësministri.

Po ashtu gjatë takimit zëvendësministri Ilazi theksoi rëndësinë qenësore që procesi i integrimit evropian ka për paqen dhe stabilitetin në vend dhe rajon si dhe vlerësoi lart punën e Fondacionit Fredrich-Ebert në Kosovë duke shprehur mirënjohjen e tij për mbështetjen e vazhdueshme të fondacionit për Kosovën.

Last modified: 11 Gusht, 2022

5 Responses to " Zëvendësministri Ilazi pret në takim drejtorin Krum nga Fondacioni Fredrich-Ebert "

 1. best world news thotë:

  It’s the best time to make some plans for the future and it is time to be happy.

  I’ve read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or advice.
  Maybe you could write next articles referring to this article.
  I desire to read more things about it!

 2. 다시보기 thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-ilazi-pret-ne-takim-drejtorin-krum-nga-fondacioni-fredrich-ebert/ […]

 3. One thing I’d prefer to say is car insurance cancellation is a dreadful experience and if you are doing the best things being a driver you simply will not get one. A number of people do get the notice that they have been officially dropped by their particular insurance company and many have to fight to get added insurance from a cancellation. Low-priced auto insurance rates are generally hard to get from a cancellation. Knowing the main reasons concerning the auto insurance canceling can help owners prevent getting rid of in one of the most important privileges obtainable. Thanks for the concepts shared through your blog.

 4. … [Trackback]

  […] Find More here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-ilazi-pret-ne-takim-drejtorin-krum-nga-fondacioni-fredrich-ebert/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-ilazi-pret-ne-takim-drejtorin-krum-nga-fondacioni-fredrich-ebert/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *