Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Zëvendësministri Ilazi: Kthimi i qytetarëve tashmë ka filluar

19 Shkurt, 2015

Viti, 19 shkurt 2015 – Zëvendësministri për Integrim Evropian, Ramadan Ilazi ka qëndruar sot për vizitë në komunën e Vitisë. Me këtë rast ai është takuar me kreun e Komunës, z. Sokol Haliti si dhe ka zhvilluar disa takime me të rinjtë e qytetit të Vitisë, ku  kanë bashkëbiseduar lidhur me valën e emigrimeve dhe procesin e integrimit evropian.

Zëvendësministri Ilazi ju bëri thirrje qytetarëve të Vitisë që të mos bien preh e mashtruesve dhe të marrin rrugën e migrimit jo të rregullt, duke theksuar se kthimi i qytetarëve tash më ka filluar. Ai poashtu ju bëri thirrje qytetarëve të kësaj ane që të bashkëpunojnë në të mirën e përbashkët të forcimit të funksionimit të shtetit dhe mirëqenies së përgjithshme.

Zëvendësministri Ilazi i shoqëruar nga Drejtoresha e Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport të Komunës së Vitisë znj. Kaltrina Sylejmani kanë vizituar nxënësit e Gjimnazit “Kuvendi i Lezhës” si dhe morën pjesë në debatin me të rinjtë e Komunës, organizuar nga Këshilli i Veprimit Rinor Lokal ku bashkëbiseduan me nxënësit për procesin e  integrimit evropian si dhe për migrimin jo të rregullt.

 

Last modified: 12 Gusht, 2022

3 Responses to " Zëvendësministri Ilazi: Kthimi i qytetarëve tashmë ka filluar "

 1. … [Trackback]

  […] There you can find 76294 additional Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-ilazi-kthimi-i-qytetareve-tashme-ka-filluar/ […]

 2. 방콕 물집 thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More Info here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-ilazi-kthimi-i-qytetareve-tashme-ka-filluar/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Find More Information here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendesministri-ilazi-kthimi-i-qytetareve-tashme-ka-filluar/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *