Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Zëvendës Ministri Kasapolli priti në takim Ambasadorin e porsaemëruar të Luksemburgut në Kosovë, Z. Léon Delvaux

18 Korrik, 2013

Prishtinë, 18 korrik 2013 – Zëvendës Ministri i Integrimit Evropian i Republikës së Kosovës, Gëzim Kasapolli priti në takim Ambasadorin jorezident  të Luksemburgut në Kosovë, Z.  Léon Delvaux.

Në takim u diskutuan çështjet më aktuale për kosovën si për avancimin e Kosovës me agjendën Evropiane, procesin e Liberalizimit të Vizave dhe hapat që është duke i marrë Qeveria e Kosovës për ta parandaluar fluksin e azil kërkuesve nga Kosova. Poashtu u diskutua edhe përmirësimin e raporteve ndërfqinjësore me Serbinë.

Zëvendës Ministri Kasapolli e falënderoi ambasadorin Delvaux për përkrahjen e Luksenburgut për Kosovën, poashtu përkrahu fuqizimin e mëtutjeshëm të marrëdhënieve bilaterale ndërmjet Kosovës dhe Luksemburgut.

Nga ana e tijë Ambasadori Delvaux, deklaroi se marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve tona do të fuqizohen dhe Luksenburgu do të mbetet adresë ku Kosova do të gjej përkrahje në rrugën e sajë drejt integrimit Evropian dhe zhvillimit ekonomik dhe social. fuqishëm në forcimin e mëtutjeshëm të marrëdhënieve dhe shkëmbimeve ndërmjet dy shteteve.

Ambasadori Delvaux po ashtu shprehu konsideratën për arritjet e deritashme të Republikës së Kosovës.

 

Last modified: 16 Gusht, 2022

2 Responses to " Zëvendës Ministri Kasapolli priti në takim Ambasadorin e porsaemëruar të Luksemburgut në Kosovë, Z. Léon Delvaux "

  1. … [Trackback]

    […] Here you will find 96659 more Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendes-ministri-kasapolli-priti-ne-takim-ambasadorin-e-porsaemeruar-te-luksemburgut-ne-kosove-z-leon-delvaux/ […]

  2. pop over here thotë:

    … [Trackback]

    […] Find More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendes-ministri-kasapolli-priti-ne-takim-ambasadorin-e-porsaemeruar-te-luksemburgut-ne-kosove-z-leon-delvaux/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *