Integrimi Evropian

YCS Raundi X: Konkursi përfundimtar dhe hapja e aplikimit

25 Janar, 2016

Prishtinë, 25 Janar 2016 – Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë dhe Ministria e Integrimit Evropian, lajmërojnë hapjen e konkusit për Raundin e 10-të, të aplikimit në Skemën Young Cell, programi i BE-së për bursa post-diplomike për Kosovën, program i cili aktualisht është duke u implementuar nga British Council. Aplikimi do të jetë i hapur nga e Hëna me 25 Janar 2016 deri të Premtën me 4 Mars 2016 dhe kandidatëve të suksesshëm do t’iu ofrohet mundësia të aplikojnë për Programe Master në universitete të shteteve anëtare të BE-së.

 

Programi i Bursave, gjuha e punës e së cilit është vetëm gjuha Angleze, do të ofroj deri në 32 bursa të plota (numri real i bursave të ofruara mund të jetë më i vogël varësisht nga përshtatshmëria e kandidatëve dhe fondet në dispozicion). Kjo ftesë do të jetë e hapur për shërbyesit civil (deri në 10% të numrit të përgjithshëm të bursave të ofruara), për studentët e diplomuar në fakultetet si: juridik, shkenca politike, menaxhment i biznesit, shkenca shoqërore, histori, shkenca humane, marrëdhenie ndërkombëtare, diplomaci, kriminologji, shkenca shoqërore dhe fusha të tjera akademike në përputhje me sektorët e specializimit në vijim:

1) Juridik – deri në 16 bursa në dispozicion
2) Administratë Publike – deri në 8 bursa në dispozicion
3) Ekonomik – deri në 8 bursa në dispozicion

Informatat shtese per thirrjen per aplikim jane ne YCS webfaqen zyrtare http://ycskosovo.eu
 

Last modified: 11 Gusht, 2022

6 Responses to " YCS Raundi X: Konkursi përfundimtar dhe hapja e aplikimit "

 1. sepornews thotë:

  Hey, I think your site might be having browser compatibility issues.
  When I look at your blog site in Opera, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up!
  Other then that, awesome blog!

 2. worldwide news thotë:

  Fascinating blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A design like yours with a few simple adjustements would really make my blog jump out.
  Please let me know where you got your theme. Appreciate it

 3. sepornews thotë:

  I am really pleased to glance at this blog posts which includes lots of useful facts, thanks for providing such data.

 4. worldwide news thotë:

  Thanks for every other informative site. The place
  else could I get that kind of info written in such a perfect method?

  I’ve a undertaking that I’m just now working on, and I’ve
  been on the look out for such information.

 5. worldwide news thotë:

  Howdy would you mind sharing which blog platform you’re working with?
  I’m planning to start my own blog in the near future but
  I’m having a difficult time making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your design and style seems different
  then most blogs and I’m looking for something unique.
  P.S Sorry for being off-topic but I had to ask!

 6. worldwide news thotë:

  Hey very interesting blog!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *