Integrimi Evropian

UNDP do të vazhdoj përkrahjen për procesin e integrimit Evropian

14 Shtator, 2017

Prishtinë, 14 shtator, 2017 – Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti në takim Z. Andrew Russell, përfaqësues i Programit Zhvillimor të Kombeve të Bashkuara (UNDP), me seli në Kosovë.

Gjatë takimit u diskutua për bashkëpunimin e gjerëtanishëm ndërmjet dy institucioneve tona dhe mundësitë për të zgjëruar këtë bashkëpunim edhe më tutje.

Me këtë rast, Ministrja Hoxha foli për zhvillimet më të fundit në Kosovë, për prioritetet kyçe në kuadër të procesit të integrimit evropian, respektivisht në kuadër të zbatimit të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit.

Ministrja Hoxha falëndëroi Z. Russell për përkushtimin e tij përsonal për të koordinuar aktivitetet në mënyrë që të ketë zbatueshmëri sa më të mirë. Poashtu , Ministrja Hoxha ishte mirënjohëse për kontributin që ka dhënë UNDP për ngritjen e kapaciteteve institucionale.

Ndërsa Z. Russell uroi ministren Hoxha për detyrën e re. Njëkohësisht, potencoi se duke kuptuar rëndësinë që ka ministria e integrimit Evropian në shtyerjen përpara të reformave institucionale, shprehu gatishmërinë për të zgjëruar edhe më tutje bashkëpunimin ndërmjet dy institucuioneve tona.

Last modified: 10 Gusht, 2022

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *