Integrimi Evropian

U mbajtë takimi i radhës i Këshillit Kombëtar për Integrim Evropian

17 Dhjetor, 2013

Prishtinë,17 dhjetor 2013 – Nën udhëheqjen e Presidentës së Republikës  së Kosovës, zonjës Atifete Jahjaga, sot u mbajtë takimi i radhës i Këshillit Kombëtar për Integrim Evropian ku si temë e përqëndrimit ishte Reforma në sistemin gjyqësor dhe prokurorial të Republikës së Kosovës.

Të pranishëm në këtë takim përveq Presidentes Jahjaga dhe Ministres Çitaku ishin; Zëvendëskryeministri dhe ministri i Drejtësisë, z. Hajredin Kuçi, Kryeprokurori i shtetit, z. Ismet Kabashi,  Kryetari i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, z. Enver Peci dhe përfaqësuesit e shoqërisë civile.

 

Last modified: 15 Gusht, 2022

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *