Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Rekomandimet e mbetura për liberalizimin e vizave do të zbatohen deri në qershor

2 Prill, 2015

Prishtinë, 2 prill 2015 – Ministri i Integrimit Evropian, z. Bekim Çollaku është pritur sot në takim nga Presidentja e Republikës së Kosovës, znj.Atifete Jahjaga me qëllim të bashkërendimit të veprimeve ndërinstitucionale për përmbushjen e rekomandimeve të mbetura në kuadër të dialogut për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Gjatë këtij takimi, u pajtuan që deri në qershor të zbatohen të gjithë rekomandimet e mbetura për liberalizimin e vizave. Ndryshe së shpejti pritet takimi i radhës i Këshillit Kombëtar për Integrim Evropian ku do të diskutohen dhe vlerësohen hapat e përbashkët në përmbylljen me sukses të këtij procesi.

Last modified: 12 Gusht, 2022

6 Responses to " Rekomandimet e mbetura për liberalizimin e vizave do të zbatohen deri në qershor "

 1. … [Trackback]

  […] There you will find 44786 additional Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/rekomandimet-e-mbetura-per-liberalizimin-e-vizave-do-te-zbatohen-deri-ne-qershor/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/rekomandimet-e-mbetura-per-liberalizimin-e-vizave-do-te-zbatohen-deri-ne-qershor/ […]

 3. heavenly harp thotë:

  heavenly harp

 4. cafe jazz music thotë:

  cafe jazz music

 5. … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/rekomandimet-e-mbetura-per-liberalizimin-e-vizave-do-te-zbatohen-deri-ne-qershor/ […]

 6. b4R thotë:

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/rekomandimet-e-mbetura-per-liberalizimin-e-vizave-do-te-zbatohen-deri-ne-qershor/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *