Integrimi Evropian

Miratohet Marrëveshja financiare për IPA 2016

4 Tetor, 2017

Prishtinë, 4 Tetor 2017 – Kuvendi i Republikës së Kosovës me 97 vota pro miratoj sot Marrëveshjen financiare për IPA 2016.

Me këtë rast Ministrja e Integrimit Evropian Dhurata Hoxha ka falenderuar deputetët e Kuvendit të Kosovës për mbështetjen që i dhanë sot me votë pro, Marrëveshjes financiare për IPA 2016, ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian.

Ministrja Hoxha ka theksuar se Marrëveshja IPA 2016, ndërmjet Kosovës dhe BE-së i sjellë vendit 71,15 milionë euro.

 

Last modified: 10 Gusht, 2022

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *