Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha uron Ditën e Kushtetutës, Kushtetuta është frymëzim për vlerat integruese

9 Prill, 2019

9 Prill 2019 – Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka uruar qytetarët me rastin e Ditës së Kushtetutës, duke potencuar se është ndërtuar nga vullneti dhe e drejta e qytetarëve me plot respekt për lirinë, dinjitetin dhe të drejtat e secilit qytetar pa dallim.

Këtu, ne gjejmë frymëzim, për ecjen tonë, drejt vlerave integruese euro-atlantike. Ne do të jemi përjetësisht falënderues ndaj kontribuuesve për këtë të arritur, ka shkruar Ministrja Hoxha në rrjetin social.

Ja postimi i Ministres Hoxha në fb:

“Kushtetuta e Republikës së Kosovës është vepra më madhore pas pavarësisë tonë, e ndërtuar nga vullneti dhe e drejta e qytetarëve me plot respekt për lirinë, dinjitetin dhe të drejtat e secilit qytetar pa dallim, të deklaruara mbi konventat e pranuara ndërkombtarisht.

Kjo vepër e ndërtuar mbi traditën më përparimtare të qytetarëve tonë, përbën gurin themeltar dhe krenarinë e gjeneratës së pavarësisë, në shërbim të nevojave, mundësive dhe synimeve të vendit tonë.

Këtu, ne gjejmë frymëzim, për ecjen tonë, drejt vlerave integruese euro-atlantike. Ne do të jemi përjetësisht falënderues ndaj kontribuuesve për këtë të arritur.

Qytetarë të vendit tim, gëzuar Dita e Kushtetutës!”

Last modified: 5 Gusht, 2022

4 Responses to " Ministrja Hoxha uron Ditën e Kushtetutës, Kushtetuta është frymëzim për vlerat integruese "

 1. … [Trackback]

  […] Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-uron-diten-e-kushtetutes-kushtetuta-eshte-frymezim-per-vlerat-integruese/ […]

 2. 늑대닷컴 thotë:

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-uron-diten-e-kushtetutes-kushtetuta-eshte-frymezim-per-vlerat-integruese/ […]

 3. … [Trackback]

  […] There you can find 50276 additional Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-uron-diten-e-kushtetutes-kushtetuta-eshte-frymezim-per-vlerat-integruese/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Find More here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-uron-diten-e-kushtetutes-kushtetuta-eshte-frymezim-per-vlerat-integruese/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *