Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha takoi zv. Kryeministrin Bujar Osmani, dakordim për dinamizim bashkëpunimi

24 Janar, 2019

 

Prishtinë, 24 Janar 2019 – Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti në takim, zëvendës kryeministrin e Maqedonisë Veriore për Integrimin Evropian, Bujar Osmani, me të cilin diskutoi rreth çështjes së dinamizimit të bashkëpunimit të ndërsjellë dhe procesin integrues. Ministrja Hoxha e përgëzoi zv. Kryeministrin Osmani për të arriturat e Maqedonisë në muajt e fundit, duke shprehur gatishmërinë e thellimit të bashkëpunimit. “Bashkëpunimi ynë duhet të njoh dinamizim dhe përkushtim të shtuar, për çështjet me interes të dy vendeve tona dhe rajonit. Ne duhet të kemi përparime tjera edhe për proceset dhe rrugën e përbashkët integruese”, theksoi Ministrja Hoxha. Zëvendës kryeministri Osmani theksoi gatishmërinë e ofrimit të përvojave në procesin integrues të Maqedonisë, duke theksuar se gjenden disa hapa përpara në proces dhe këmbimi i përvojave si dhe përkushtimi i shtuar në këtë proces, do të ishte i mirëseardhur për të dyja vendet.

Last modified: 5 Gusht, 2022

3 Responses to " Ministrja Hoxha takoi zv. Kryeministrin Bujar Osmani, dakordim për dinamizim bashkëpunimi "

 1. … [Trackback]

  […] There you will find 702 more Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-takoi-zv-kryeministrin-bujar-osmani-dakordim-per-dinamizim-bashkepunimi/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-takoi-zv-kryeministrin-bujar-osmani-dakordim-per-dinamizim-bashkepunimi/ […]

 3. upx1688 thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-takoi-zv-kryeministrin-bujar-osmani-dakordim-per-dinamizim-bashkepunimi/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *