Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha: Kroacia përkrah Kosovën në të gjithë hapat integrues

24 Janar, 2019

 

Prishtinë, 24 Janr 2019 – Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti në takim, ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq, me ç’rast diskutuan për marrëdhëniet e shkëlqyera dhe bashkëpunimi i ndërsjellë në fushën e integrimeve.

“Kroacia është përkrahëse e fuqishme e Kosovës, në veçanti kjo përkrahje është e rëndësishme në procesin integrues, marrja e përvojave të këtij procesi si dhe fuqizimi i bashkëpunimit për realizimin e Agjendës Evropiane të Reformave”, potencoi Ministrja Hoxha, duke shtuar se edhe më tej pret përkrahje edhe në komisione ku Kroacia është e pranishme, duke promovuar të arriturat dhe duke i qëndruar krah Kosovës në procesin integrues.

Ambasadorja Kapitanoviq e përgëzoi Ministren Hoxha për përkushtimin në procesin integrues, duke cekur se Kroacia do të qëndroj krah Kosovës në të gjitha proceset integruese, duke i kontribuar mirëqenies së qytetarëve të Kosovës, fuqizimit të paqes dhe mirëkuptimit në rajon dhe më gjerë dhe shtoi se Kosova do ta ketë përkrahjen e Kroacisë për liberalizim.

Last modified: 5 Gusht, 2022

4 Responses to " Ministrja Hoxha: Kroacia përkrah Kosovën në të gjithë hapat integrues "

 1. … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-kroacia-perkrah-kosoven-ne-te-gjithe-hapat-integrues/ […]

 2. health tests thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-kroacia-perkrah-kosoven-ne-te-gjithe-hapat-integrues/ […]

 3. Gun SHOP USA thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More Information here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-kroacia-perkrah-kosoven-ne-te-gjithe-hapat-integrues/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-kroacia-perkrah-kosoven-ne-te-gjithe-hapat-integrues/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *