Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha: Presim vlerësim nga shtetet e Presidencës së Këshillit të BE-së për rrugën tonë integruese

26 Mars, 2019

Prishtinë, 26 Mars 2019 – Në tryezën me temën “Rruga e Kosovës në Integrimin Evropian nga pikë vështrimi i treshes së Presidencës së Këshillit të BE-së”, me praninë e ambasadorëve të Kroacisë, Finlandës dhe Rumanisë, Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha vlerësoi vendimmarrjen e tyre.

Organizatorë të kësaj tryeze diskutimi janë misionet diplomatike të treshes kryesuese të Këshillit të BE-së, përkatësisht, ambasada e Kroacisë, ambasada e Finlandës dhe Zyra Ndërlidhëse e Rumanisë në Kosovë, në bashkëpunim me Grupin për Studime Ligjore dhe Politike. Në këtë tryezë, së bashku me ambasadoren Maria Kapitanoviq, ambasadoren Pia Stjernvall, z. Daniel Onișor si dhe mysafirët tjerë, u diskutua për arritjet, sfidat dhe rrugën e Kosovës drejt integrimit në BE.

BE-ja mbetet adresa jonë e vetme për paqe të qëndrueshme, prosperitet dhe mundësi të barabarta për qytetarët tanë, ceku Ministrja Hoxha.

“Nga Presidenca e Këshillit të BE-së, dhe nga BE-ja në përgjithësi, ne kërkojmë qasje objektive, vlerësim konform të arriturave tona, njëjtë sikur për vendet tjera aspirantë drejt BE-së, duke marrë vëmendjen e merituar”, potencoi Ministrja Hoxha, përballë pasigurive të ndryshme lidhur me zhvillimet në BE-së dhe jashtë saj.

“Unë e mirëpres vizionin e vendeve kryesuese të Këshillit të BE-së dhe shpreh përkushtimin tim, në emër të institucioneve, për të bashkëpunuar në mënyrë të ngushtë drejt realizimit të vizionit tonë të përbashkët”, vuri në pah Ministrja Hoxha.

Më pastaj, me diskutime të pjesëmarrësve, u mirëpritën qasjet pozitive ndaj të arriturave të Kosovës, duke marrë edhe në përvojat më të mira të procesit integrues nga vendet që tashmë e kanë realizuar atë, si dhe në fuqizimin e sundimit të ligjit, zbatimin e MSA-së me reformat gjithëpërfshirëse, duke e bërë Kosovën të gatshme të bëhet pjesë e vlerave dhe familjes së madhe evropiane.

Last modified: 5 Gusht, 2022

18 Responses to " Ministrja Hoxha: Presim vlerësim nga shtetet e Presidencës së Këshillit të BE-së për rrugën tonë integruese "

 1. … [Trackback]

  […] There you will find 14791 more Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-presim-vleresim-nga-shtetet-e-presidences-se-keshillit-te-be-se-per-rrugen-tone-integruese/ […]

 2. 다시보기 thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-presim-vleresim-nga-shtetet-e-presidences-se-keshillit-te-be-se-per-rrugen-tone-integruese/ […]

 3. 호두코믹스 thotë:

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-presim-vleresim-nga-shtetet-e-presidences-se-keshillit-te-be-se-per-rrugen-tone-integruese/ […]

 4. No matter if some one searches for his required thing, so he/she wishes to
  be available that in detail, therefore that thing is maintained over here.

 5. Way cool! Some very valid points! I appreciate you
  writing this write-up and also the rest of the site is also really good.

 6. Sharita Neidich thotë:

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was wondering what all is needed to get setup? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very web smart so I’m not 100 sure. Any suggestions or advice would be greatly appreciated. Thanks

 7. Hey! This is my first visit to your blog! We are a collection of volunteers and starting a new initiative in a
  community in the same niche. Your blog provided us useful information to work on. You have done a
  extraordinary job!

 8. Heya i am for the first time here. I came across this board and
  I find It really useful & it helped me out a lot.

  I hope to give something back and help others like you aided me.

 9. Generally I do not read post on blogs, however I would like to say that this write-up very
  forced me to try and do it! Your writing taste has been amazed me.
  Thank you, quite nice article.

 10. Hi mates, its impressive post about teachingand completely
  defined, keep it up all the time.

 11. Fantastic goods from you, man. I’ve consider your stuff previous to and you are simply too fantastic.
  I really like what you’ve acquired right here, really like what you’re
  stating and the way during which you assert it. You’re making
  it enjoyable and you continue to take care of to keep it wise.
  I can not wait to read much more from you. This is actually
  a great site.

 12. I think this is among the most important information for me.
  And i am glad reading your article. But should remark on few general things, The
  site style is wonderful, the articles is really nice : D.
  Good job, cheers

 13. Hi there! Would you mind if I share your
  blog with my zynga group? There’s a lot of people that I think would
  really enjoy your content. Please let me know. Cheers

 14. I’m really loving the theme/design of your site. Do you ever run into any browser compatibility issues?
  A couple of my blog visitors have complained about my website not working correctly in Explorer but looks great in Safari.
  Do you have any tips to help fix this problem?

 15. Incredible quest there. What occurred after? Thanks!

 16. First of all I would like to say terrific
  blog! I had a quick question which I’d like to ask if you
  don’t mind. I was interested to find out how you center yourself and clear
  your thoughts prior to writing. I have had a tough time clearing
  my thoughts in getting my thoughts out. I do take pleasure in writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes
  are generally lost simply just trying to figure out how to begin. Any recommendations or hints?
  Appreciate it!

 17. Thanks for finally talking about > Ministrja Hoxha: Presim vlerësim nga shtetet e Presidencës së Këshillit
  të BE-së për rrugën tonë integruese – Integrimi Evropian < Liked it!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *