Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha në takim me Ministrat Tahiri dhe Bajrami, kërkoi angazhim të shtuar të përbashkët në procesin integrues

27 Gusht, 2018

Prishtinë, 27 Gusht 2018 – Sot, Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, në takime të ndara ka pritur Ministrin e Drejtësisë, Abelard Tahirin dhe Ministrin e Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasanin me të cilët ka diskutuar për zbatimin e planit kombëtar për MSA-në dhe Agjendën Evropiane të Reformave.

Në takime, Ministrja Hoxha ka theksuar se zbatimi i MSA-së mbetet prioritet për çdo sektor, dhe se çdo institucion duhet të angazhohet më shumë në këtë drejtim.

“Në takime të ndara, përgëzova Ministrat Tahiri dhe Hasani për angazhimin maksimal në zbatimin e reformave, duke përmbushur zotimet dhe prioritet tona, fuqizimin e sundimit të ligjit dhe masave që i kontribuojnë zbatimit te MSA-së si dhe kërkova më shumë angazhim për pjesën e mbetur të vitit”, theksoi Ministrja Hoxha.

Të gjithë Ministrat u pajtuan se zbatimi i MSA-së është prioriteti kryesor dhe u zotuan për angazhim sa më të madh në nivel qendror, duke zbatuar masat në pajtim me zotimet dhe afatet e këtij plani.

Last modified: 8 Gusht, 2022

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *