Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha mirëpret arritjen e marrëveshjes për demarkacionin

16 Shkurt, 2018

Prishtinë, 16 Shkurt 2018 – Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka mirëpritur nënshkrimin e marrëveshjes mes Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi.

Lidhur me këtë Marrëveshje, Ministrja Hoxha ka theksuar se “që nga marrja e këtij mandati, e kam theksuar se lëvizja e lirë e qytetarëve duhet të jetë prioritet i yni”.

Ministrja Hoxha mirëpret këtë marrëveshje, duke theksuar se kjo padyshim i hap rrugë ratifikimit të demarkacionit dhe liberalizimit të vizave.

“Mirëpres marrëveshjen mes Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi, që padyshim i hap rrugë ratifikimit të demarkacionit dhe liberalizimit të vizave”, ka theksuar Ministrja Hoxha.

“Deri më tani, Kosova ka bërë një rrugë të gjatë në plotësimin e kushteve për liberalizim dhe jemi tani para përmbushjes së kushtit të fundit. Falënderoj të gjitha institucionet për angazhim në këtë proces. Le t’u mundësojmë qytetarëve lëvizjen e lirë”, ka theksuar me këtë rast, Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha.

Last modified: 9 Gusht, 2022

7 Responses to " Ministrja Hoxha mirëpret arritjen e marrëveshjes për demarkacionin "

 1. … [Trackback]

  […] There you will find 90992 additional Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-mirepret-arritjen-e-marreveshjes-per-demarkacionin/ […]

 2. This is hands down one of the greatest articles I’ve read on this topic! The author’s extensive knowledge and passion for the subject are apparent in every paragraph. I’m so grateful for finding this piece as it has enhanced my comprehension and sparked my curiosity even further. Thank you, author, for investing the time to create such a remarkable article!

 3. What?s Taking place i am new to this, I stumbled upon this I’ve discovered It absolutely helpful and it has helped me out loads. I’m hoping to give a contribution & aid other customers like its aided me. Great job.

 4. … [Trackback]

  […] Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-mirepret-arritjen-e-marreveshjes-per-demarkacionin/ […]

 5. Dnabet.com thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-mirepret-arritjen-e-marreveshjes-per-demarkacionin/ […]

 6. … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-mirepret-arritjen-e-marreveshjes-per-demarkacionin/ […]

 7. zigzag hash thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-mirepret-arritjen-e-marreveshjes-per-demarkacionin/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *