Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha merr përkrahje për procesin integrues nga ambasadori francez, Didier Chabert

9 Tetor, 2017

Prishtinë, 9 Tetor 2017 – Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti sot ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert, me të cilin diskutoi për procesin integrues, të arriturat dhe sfidat e këtij procesi, duke vënë në spikamë, përkushtimin për përshpejtimin e këtij procesi.

Ministrja Hoxha e falënderoi ambasadorin Chabert për përkrahjen e vazhdueshme të Francës dhënë Kosovës, duke theksuar se procesi euro integrues është prioritet dhe konsensus nacional.

“Vlerësojmë lartë përkrahjen e Republikën e Francës për institucionet tona në procesin euro integrues, përmbushjen e prioriteteve brenda këtij procesi, andaj shpreh falënderim për të gjitha këto duke ftuar që të vazhdojnë ta mbështesin këtë proces. Procesi euro integrues është prioritet dhe konsensus nacional”, theksoi Ministrja Hoxha.

Ambasadori Chabert, e falënderoi Ministren Hoxha për vlerësimin e lartë të bashkëpunimit të deritashëm dhe rikonfirmoi vazhdimin e tij duke ofruar mbështetje të gjithanshme për të përmbyllur me sukses këtë proces.

Ministrja Hoxha dhe ambasadori Chabert vlerësuan se reformat e ndërmarra në këtë proces si dhe progresi i arritur, do të duhej që t’u mundësonte qytetarëve të Kosovës të bëhen pjesë e zonës së lëvizjes pa viza si dheKosova të bëhet pjesë e planeve për zgjerim, duke u bërë e barabartë me vendet fqinje.
 

Last modified: 10 Gusht, 2022

6 Responses to " Ministrja Hoxha merr përkrahje për procesin integrues nga ambasadori francez, Didier Chabert "

 1. … [Trackback]

  […] Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-merr-perkrahje-per-procesin-integrues-nga-ambasadori-francez-didier-chabert/ […]

 2. BrandonDautt thotë:

  I recently tried delta 9-thc gummies in favour of the first epoch and I must say, I’m impressed with the results. I felt more serene and at artlessness, and my longing was significantly reduced. The CBD gummies tasted significant and were relaxing to consume. I’ll definitely be using them again and would suggest them to anyone looking after a logical more to alleviate prominence and anxiety.

 3. WillieNop thotë:

  I recently tried CBD gummies as a service to the first time and I’m impressed! They tasted tremendous cbd balm stick and helped me let up on and unwind. The hunger relief was significant, and I experienced no dissenting side effects. I influentially recommend these CBD gummies exchange for a natural and calming experience.

 4. Very nice post. I simply stumbled upon your blog and wished to say that I have truly loved browsing your blog posts. In any case I will be subscribing to your rss feed and I’m hoping you write once more soon!

 5. MichaelVow thotë:

  I gave https://www.cornbreadhemp.com/products/full-spectrum-cbd-gummies a try for the cardinal time, and I’m amazed! They tasted smashing and provided a sanity of calmness and relaxation. My emphasis melted away, and I slept less ill too. These gummies are a game-changer on the side of me, and I greatly put forward them to anyone seeking unconstrained emphasis liberation and think twice sleep.

 6. naakte tieten thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-merr-perkrahje-per-procesin-integrues-nga-ambasadori-francez-didier-chabert/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *