Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha fton qytetarët t’i njohin rregullat e lëvizjes së lirë

22 Gusht, 2018

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka theksuar se “jemi të përkushtuar ta informojmë secilin qytetarë për lëvizjen e lirë, të drejtat dhe obligimet por edhe rreziqet nga mosrespektimi i këtyre rregullave”, duke shpërndarë edhe dy fletëpalosje për rregullat e lëvizjes së lirë.

Ja postimi i saj në rrjetin social:

“Respektimi i rregullave, është parim thelbësor në zonën Shengen.Ne jemi gati të jemi pjesë e vlerave integruese evropiane, të lëvizim të lirë në zonën Shengen, duke respektuar të gjitha rregullat.

Ne jemi të përkushtuar ta informojmë secilin qytetarë për lëvizjen e lirë, të drejtat dhe obligimet por edhe rreziqet nga mosrespektimi i këtyre rregullave.

Andaj, t’i mësojmë dhe t’i respektojmë rregullat për lëvizjen e lirë! Ju ftoj që këtë fletëpalosje, ta shpërndani edhe për miqtë tuaj.

Faleminderit!”

Last modified: 8 Gusht, 2022

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *