Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha falënderon Ambasadorin O’Connell për përkrahjen në luftën kundër krimit, korrupsionit e nepotizmit

14 Gusht, 2019

Prishtinë, 14 Gusht 2019 – Ministrja në detyrë e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti në takim ambasadorin në largim të Mbretërisë së Bashkuar, Ruairí O’Connell, me të cilin diskutoi për bashkëpunimin e deritanishëm, të cilin Ministrja e vlerësoi lartë dhe shumë të dobishëm.

Ministrja Hoxha falënderoi Ambasadorin O’Connell për përkrahjen në luftën kundër krimit, korrupsionit, e nepotizmit, duke potencuar se miqësia dhe përkrahja e Mbretërisë së Bashkuar, është vlerë e qytetarëve dhe shtetësisë së Kosovës.

“Kontributi i Mbretërisë së Bashkuar dhe diplomacisë së saj, zë vend të jashtëzakonshëm në historinë e re të vendit tonë, andaj, vlerat e kësaj miqësie, vetëm sa rriten. Përkrahja e vazhdueshme që vije nga ky vend i madh, ka rëndësi të veçantë për Kosovën dhe qytetarët e saj, andaj, edhe puna juaj, z. Ambasador, do vlerësuar lartë dhe e çmojmë shumë”, theksoi Ministrja Hoxha, duke shtuar se Mbretëria e Bashkuar ka qëndruar fuqishëm pranë sfidave të shtetndërtimit të institucioneve tona.

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar, Ruairí O’Connell, vlerësoi që Kosova është në një udhëkryq dhe duhet të ndërmerren hapa për të ecur përpara. Luftimi i korrupsionit dhe nepotizmit mbetet i rëndësishëm, si dhe nxitja e një kulture të proceseve transparente të rekrutimit brenda shërbimit civil.

Last modified: 4 Gusht, 2022

6 Responses to " Ministrja Hoxha falënderon Ambasadorin O’Connell për përkrahjen në luftën kundër krimit, korrupsionit e nepotizmit "

 1. qiuqiu99 poker thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More Information here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-falenderon-ambasadorin-oconnell-per-perkrahjen-ne-luften-kunder-krimit-korrupsionit-e-nepotizmit/ […]

 2. Jerold Mclaren thotë:

  This is without a doubt one of the best articles I’ve read on this topic! The author’s extensive knowledge and enthusiasm for the subject are evident in every paragraph. I’m so thankful for stumbling upon this piece as it has deepened my understanding and stimulated my curiosity even further. Thank you, author, for dedicating the time to craft such a remarkable article!

 3. 토렌트 thotë:

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-falenderon-ambasadorin-oconnell-per-perkrahjen-ne-luften-kunder-krimit-korrupsionit-e-nepotizmit/ […]

 4. … [Trackback]

  […] There you can find 95921 additional Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-falenderon-ambasadorin-oconnell-per-perkrahjen-ne-luften-kunder-krimit-korrupsionit-e-nepotizmit/ […]

 5. stapelstein thotë:

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-falenderon-ambasadorin-oconnell-per-perkrahjen-ne-luften-kunder-krimit-korrupsionit-e-nepotizmit/ […]

 6. beste tieten thotë:

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-falenderon-ambasadorin-oconnell-per-perkrahjen-ne-luften-kunder-krimit-korrupsionit-e-nepotizmit/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *