Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Çitaku priti ne takim Ambasadoren e Turqis në Kosovë Singül Ozan

13 Maj, 2013

Prishtinë 13 maj 2013 – Ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku, priti në takim Ambasadoren e Turqisë në Kosove znj. Singül Ozan  më të cilen diskutuan rreth zhvillimeve e fundit politike në Kosovë, me fokus të veçantë në dialogun për normalizimin e marrëdhenieve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë.

Ministrja Çitaku, falenderoje Ambasadoren Ozan duke i thënë: “ Ne jemi shumë të lumtur për miqësinë dhe marrëdhëniet e shkëlqyeshme në mes dy vendeve tona. Turqia ka qenë është dhe mbetet një mbështetës konstruktiv i Republikës së Kosovës dhe përkrahës i madh i saj në rrugëtimin e saj drejt Europës.” Ambasadorja Ozan, edhe një herë e konfirmoi përkrahjen e Republikës se Turqisë ndaj Kosovës duke thënë se: “ Kosova është dhe do të mbetet një partner i rëndësishëm i joni në rajon, dhe raportet tona të mira shërbejnë si shembull ekzemplar”.

Last modified: 16 Gusht, 2022

2 Responses to " Ministrja Çitaku priti ne takim Ambasadoren e Turqis në Kosovë Singül Ozan "

  1. 티비위키 thotë:

    … [Trackback]

    […] Read More on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-ne-takim-ambasadoren-e-turqis-ne-kosove-singul-ozan/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Find More on to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-ne-takim-ambasadoren-e-turqis-ne-kosove-singul-ozan/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *