Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Çitaku priti Ambasadoren e sapo emëruar të Francës në Kosovë, zj. Maryse DAVIET

14 Dhjetor, 2012

Prishtinë 14 dhjetor 2012 – Ministrja e Integrimit Europian, Vlora Çitaku priti Ambasadoren e Francës  në Kosovë, zj. Maryse DAVIET, të cilën e njoftoi me përkushtimin e Ministris së Integrimit Evropian dhe të Qeverisë së Kosovës për përmbushjen e plotë të agjendës evropiane të integrimit, duke theksuar se kjo është agjenda  primare e Kosovës.

Gjatë takimit Ministrja Çitaku uroi ambasadoren Daviet për detyrën e re, si përfaqësuese e shtetit francez në Kosovë  dhe falënderoj  për përkrahjen e fuqishme që Franca ka dhënë për Kosovën në të gjitha fushat, me theks të veçantë në rrugën e Kosovës drejt bashkimit Evropian.

Ndërsa Ambasadorja Daviet vlerësoi progresin në Republikën e Kosovës, duke shprehur përkrahjen e mëtutjeshme të Francës për Kosovën,  e sidomos në proceset integruese evropiane.
 

Last modified: 16 Gusht, 2022

7 Responses to " Ministrja Çitaku priti Ambasadoren e sapo emëruar të Francës në Kosovë, zj. Maryse DAVIET "

 1. Home Page thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-ambasadoren-e-sapo-emeruar-te-frances-ne-kosove-zj-maryse-daviet/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Here you will find 72563 additional Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-ambasadoren-e-sapo-emeruar-te-frances-ne-kosove-zj-maryse-daviet/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-ambasadoren-e-sapo-emeruar-te-frances-ne-kosove-zj-maryse-daviet/ […]

 4. … [Trackback]

  […] There you can find 17341 additional Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-ambasadoren-e-sapo-emeruar-te-frances-ne-kosove-zj-maryse-daviet/ […]

 5. upx1688.com thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-ambasadoren-e-sapo-emeruar-te-frances-ne-kosove-zj-maryse-daviet/ […]

 6. … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-ambasadoren-e-sapo-emeruar-te-frances-ne-kosove-zj-maryse-daviet/ […]

 7. … [Trackback]

  […] Here you will find 53996 additional Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-ambasadoren-e-sapo-emeruar-te-frances-ne-kosove-zj-maryse-daviet/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *