Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Çitaku dhe Ministri Rexhepi udhëtuan për në Paris

18 Nëntor, 2013

Prishtinë, 18 Nëntor 2013 – Si pjesë e qasjes së përgjithshme të Qeverisë së Kosovës ndaj agjendës Evropiane, Ministrja Çitaku dhe Ministri Rexhepi kanë udhëtuar për në Paris për një vizitë pune.

Në agjendën e takimeve për këtë javë janë zyrtarë të lartë shtetërorë dhe profesional të Qeverisë Franceze, Deputet të parlamentit Francez dhe atij Evropian, por njëkohësisht edhe zyrtarë Francez nga institucionet e Bashkimit Evropian.

Me këtë rast Minsitrja Çitaku do të pritet në takim nga Homologu i sajë, Ministri Francez për Çështje Evropiane, Z. Thierry REPENTIN.

Ndërsa Ministri Rexhepi do të takohet me Ministrin përkatës, Ministrin Francez të Punëve të Brendshme, Z. Manuel VALLS

Last modified: 15 Gusht, 2022

One Response to " Ministrja Çitaku dhe Ministri Rexhepi udhëtuan për në Paris "

  1. David T Bolno thotë:

    … [Trackback]

    […] There you can find 52734 additional Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-dhe-ministri-rexhepi-udhetuan-per-ne-paris/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *