Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Ahmetaj u takua me shefin e Zyrës së UNICEF në Kosovë Z. Co

20 Korrik, 2017

Prishtinë, 20 Korrik 2017 – Ministrja Ahmetaj priti sot në takim Drejtorin e Zyrës së UNICEF në Kosovë, z. Brandao Co, z. James Mugaju zëvendë Drejtor i Zyrës dhe z. Agron Gashi.

Me këte rast Ministrja Ahmetaj falenderoi z. Co për bashkëpunimin dhe kontributin shumëvjeçar të zyrës së UNICEF’it në Kosovë e cila ka mbështetur Kosovën në shumë fusha si shëndetësia, arsimi dhe mirëqenia sociale, për të rimëkëmbur zhvillimin e sajë.

Temë qëndrore e diskutimit ishte bashkëprendimi i politikave dhe kontributit të drejtëpërdrejtë për grupet e margjinalizuara dhe riintegrimin e përsonave të riatdhesuar. Respektivisht sigurimi i kujdesit shëndetësorë dhe arsimi primarë për fëmijët e të gjitha komuniteteve nga këto dy kategori të sipërpërmendura.

Nga ana e sajë Ministrja Ahmetaj bazuar nga Raporti i Vendit i Komisionit Evropian, theks të veçantë vuri mbi bashkëprendimin e aktiviteteve me qëllim të arritjes së suksesit sa më të madhë për grupet të cilat përkrahja është shumë e nevojshme.

Ndërsa z. Co, ishte mirënjohës interesimit dhe punës që institucionet e Kosovës që janë duke bërë për të përkrahur fushatat në ndihmë të përsonave në nevojë.

 

Last modified: 10 Gusht, 2022

6 Responses to " Ministrja Ahmetaj u takua me shefin e Zyrës së UNICEF në Kosovë Z. Co "

 1. sig p365 9mm thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-ahmetaj-u-takua-me-shefin-e-zyres-se-unicef-ne-kosove-z-co/ […]

 2. … [Trackback]

  […] There you can find 99916 additional Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-ahmetaj-u-takua-me-shefin-e-zyres-se-unicef-ne-kosove-z-co/ […]

 3. Fryd thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More Info here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-ahmetaj-u-takua-me-shefin-e-zyres-se-unicef-ne-kosove-z-co/ […]

 4. website link thotë:

  … [Trackback]

  […] Here you can find 63047 additional Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-ahmetaj-u-takua-me-shefin-e-zyres-se-unicef-ne-kosove-z-co/ […]

 5. i loved this thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-ahmetaj-u-takua-me-shefin-e-zyres-se-unicef-ne-kosove-z-co/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *