Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministri Çollaku takoi ambasadoren e Holandës dhe ambasadorin hungarez

6 Tetor, 2015

Prishtinë, 6 tetor – Ministri i Integrimit Evropian, z. Bekim Çollaku, priti sot në takime të ndara ambasadoren e Holandës znj. Gerrie Willems si dhe ambasadorin e Hungarisë në Kosovë z. Laszlo Markusz.

Gjatë takimeve u diskutua për zhvillimet e tanishme në Kosovë, agjendën evropiane e me theks të veçantë për MSA-në dhe procesin e liberalizimit të vizave.

“Kosova ka përmbushur kriteret e përcaktuara dhe me të drejtë pret që BE-ja të lëviz tani me rekomandimin për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës dhe nënshkrimin e MSA-së”, ka thënë ministri Çollaku gjatë takimeve.

Ndërkaq ambasadorja Willems si dhe ambasadori Markusz kanë rikonfirmuar qëndrimin përkrahës të shteteve të tyre  në drejtim të agjendës evropiane të Kosovës.

Last modified: 11 Gusht, 2022

5 Responses to " Ministri Çollaku takoi ambasadoren e Holandës dhe ambasadorin hungarez "

 1. … [Trackback]

  […] Here you can find 50904 more Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-takoi-ambasadoren-e-holandes-dhe-ambasadorin-hungarez/ […]

 2. go to thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-takoi-ambasadoren-e-holandes-dhe-ambasadorin-hungarez/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-takoi-ambasadoren-e-holandes-dhe-ambasadorin-hungarez/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-takoi-ambasadoren-e-holandes-dhe-ambasadorin-hungarez/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-takoi-ambasadoren-e-holandes-dhe-ambasadorin-hungarez/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *