Integrimi Evropian

Ministri Çollaku do të takohet me ministren e Jashtme të Estonisë, Marina Kaljurand

7 Tetor, 2015

Prishtinë, 7 tetor 2015 – Në vazhdën e intensifikimit të komunikimit me shtetet anëtare të BE-së, ministri i Integrimit Evropian, z. Bekim Çollaku, udhëton sot për në Estoni, ku do të takohet me ministren e Punëve të Jashtme të këtij shteti, znj. Marina Kaljurand.

Me ministren Kaljurand, do të bisedoj për procesin e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës, nënshkrimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit (MSA), anëtarësimin në UNESCO  si dhe bashkëpunimin bilateral mes të dyja vendeve.
 

Last modified: 11 Gusht, 2022

One Response to " Ministri Çollaku do të takohet me ministren e Jashtme të Estonisë, Marina Kaljurand "

  1. … [Trackback]

    […] Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-do-te-takohet-me-ministren-e-jashtme-te-estonise-marina-kaljurand/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *