Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministri Çollaku sot në konferencë në Bruksel dhe nesër në Londër takim me Ministrin Lidington

20 Shkurt, 2015

Bruksel, 20 shkurt 2015 – Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, është në vizitë në Bruksel dhe Londër.

Ministri sot do merr pjesë në Bruksel në një tryezë të rrumbullakët të organizuar nga Këshilli për Qeverisje Gjithëpërfshirëse (CIG) ku do të trajtohet: “Normalizimi i marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë dhe Avancimi i të ardhmes Evropiane”. Ku po marrin pjesë zyrtarë të lartë nga institucionet evropiane, si dhe nga Kosova dhe Serbia.

Nesër në Londër Ministri Çollaku do të pritet nga Ministri për Çështje Evropiane, David Lidington në një takim bilateral. Ministri do të takoj edhe zyrtarë tjerë nga qeveria e Mbretësisë së Bashkuar. Ministri gjithashtu do të ketë një ligjeratë në universitetin e mirënjohur londinez, London School of Economicsm ku do të flas për procesin e integrimit Evropian të Kosovës shtatë vite pas shpallje së pavarsisë.

 

Last modified: 12 Gusht, 2022

2 Responses to " Ministri Çollaku sot në konferencë në Bruksel dhe nesër në Londër takim me Ministrin Lidington "

  1. live casino thotë:

    … [Trackback]

    […] Find More Information here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-sot-ne-konference-ne-bruksel-dhe-neser-ne-londer-takim-me-ministrin-lidington/ […]

  2. resource thotë:

    … [Trackback]

    […] Here you can find 94334 more Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-sot-ne-konference-ne-bruksel-dhe-neser-ne-londer-takim-me-ministrin-lidington/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *