Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministri Çollaku priti Ambasadorin e Maqedonisë në Kosovë, z. Strasevski

4 Mars, 2015

Prishtinë, 4 Mars 2015 – Ministri i Integrimit Evropian, z.Bekim Çollaku ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Maqedonisë në Kosovë, z. Ilija Strasevski me të cilin ndër të tjera kanë biseduar për bashkëpunimin bilateral dhe agjendën evropiane të rajonit.

Fillimisht, ministri Çollaku është shprehur mirënjohës për bashkëpunimin e deritanishëm  të Maqedonisë në çështjet me interes të përbashkët siç është procesi i integrimit evropian. Në këtë takim u diskutua lidhur me pregaditjet të cilat po bëhen për organizimin e takimit të përbashkët të dy Qeverive e cila do të shërbej si platformë për formalizimin e bashkëpunimit në shumë fusha duke përfshirë edhe atë të integrimit Evropian. Në këtë drejtim u konfirmua finalizimi i draft Marrëveshjes së Bashkëpunimit në procesin e integrimit evropian e cila do të nënshkruhet gjatë mbledhjes së përbashkët të dy Qeverive.

Të dy bashkëbiseduesit në takim u zotuan se ndërmjet dy shteteve do të ketë një bashkëpunim edhe më intensiv përgjatë procesit te integrimit evropian.

 

Last modified: 12 Gusht, 2022

3 Responses to " Ministri Çollaku priti Ambasadorin e Maqedonisë në Kosovë, z. Strasevski "

  1. … [Trackback]

    […] Read More here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-priti-ambasadorin-e-maqedonise-ne-kosove-z-strasevski/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Read More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-priti-ambasadorin-e-maqedonise-ne-kosove-z-strasevski/ […]

  3. … [Trackback]

    […] There you will find 79999 more Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-priti-ambasadorin-e-maqedonise-ne-kosove-z-strasevski/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *