Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministri Çollaku në prezantimin e gjeneratës së re të bursistëve nga skema “Young Cell”

7 Qershor, 2016

Prishtinë, 7 qershor 2016 – Ministri i Integrimit Evropian, z. Bekim Çollaku së bashku me përfaqësuesin special të BE-së në Kosovë, z. Samuel Zhbogar, kanë prezantuar sot gjeneratën e X të përfituesve të bursës “Celula e të Rinjve” (Young Cell) .

Ministri Çollaku ka theksuar se 35 përfituesit e sivjetmë të bursave të nivelit Master do të kenë mundësi të studiojnë në fushën e ekonomisë, administratës publike si dhe legjislacionit në universitete më prestigjioze në shtetet anëtare të BE-së.

“Me anë të këtij programi ‘Young Cell’ ne kemi arritur të identifikojmë përmes një procesi rigoroz të përzgjedhjes, të rinjtë më të talentuar të vendit.  Ju, bursistë dhe kolegë të ardhshëm, do të jeni ambasadorë tonë të dijes në universitetet më prestigjioze evropiane”, ka thënë ministri Çollaku.

Po ashtu ka theksuar se këta bursistë do të mbajnë barrën dhe përgjegjësinë e ndryshimit të administratës publike në Kosovë.

Ministri Çollaku po ashtu ka falënderuar  Komisionin Evropian për përkrahjen financiare të Programit dhe Këshillin Britanik për menaxhimin e bursës “Young Cell”, përderisa bursistëve u ka dëshiruar një vit akademik sa më të suksesshëm në universitetet  ku do të studiojnë.

– See more at: https://www.mei-ks.net/sq/lajmet-mei/ministri-collaku-ne-prezantimin-e-gjenerates-se-re-te-bursisteve-nga-skema-147young-cell148#sthash.DkrfkhMR.dpuf

Last modified: 10 Gusht, 2022

4 Responses to " Ministri Çollaku në prezantimin e gjeneratës së re të bursistëve nga skema “Young Cell” "

  1. Bart Cristiano thotë:

    My brother recommended I might like this web site. He was entirely right. This post actually made my day. You cann’t imagine simply how much time I had spent for this information! Thanks!

  2. Great write-up, I?m regular visitor of one?s website, maintain up the nice operate, and It’s going to be a regular visitor for a lengthy time.

  3. … [Trackback]

    […] Find More here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-ne-prezantimin-e-gjenerates-se-re-te-bursisteve-nga-skema-young-cell/ […]

  4. jazz bossa cafe thotë:

    jazz bossa cafe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *