Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministri Çollaku ka pritur në takim Drejtorin për Kosovë të Shoqerisë Gjermane për Bashkëpunim Ndërkombëtarë (GIZ)

11 Shkurt, 2015

Prishtinë 11 shkurt 2015 – Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, ka pritur sot në takim z.James Macbeth, drejtor i GIZ-it për Kosovën me të cilën biseduan për mundësinë e bashkëpunimit në fushat përkatëse të integrimit evropian si dhe fushat e tjera me interes për institucionet e Republikës së Kosovës.

Ministri Çollaku në bashkëbisedim me zotëri Macbeth tha se ministria që ai drejton  është e përkushtuar që të përmbushë të gjitha detyrat dhe prioritetet në kuadër të agjendës së integrimit evropian për Kosovën. Në ketë kontekst ministri falënderoi z. Macbeth për ndihmën e qeverisë gjermane dhe të GIZ-it  në Kosovë për përkrahjen e vazhdueshme që i është dhënë Kosovës.

Ministri foli për procesin e liberalizimit të vizave dhe MSA-në, në kontekst të këtyre dy prioriteteve ministri Çollaku tha se institucionet e Republikës së Kosovës janë të përkushtuara që të përmbushin gjitha obligimet e mbetura në afat optimal.

Ministri Çollaku dhe drejtori Macbeth u pajtuan për vazhdimin e bashkëpunimit të ngushtë edhe në të ardhmen sidomos në projektet e ndryshme që janë të ndërlidhura me procesin e integrimit në BE, por edhe fushat e tjera me interes për Kosovën.

 

Last modified: 12 Gusht, 2022

6 Responses to " Ministri Çollaku ka pritur në takim Drejtorin për Kosovë të Shoqerisë Gjermane për Bashkëpunim Ndërkombëtarë (GIZ) "

 1. uniccv thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-ka-pritur-ne-takim-drejtorin-per-kosove-te-shoqerise-gjermane-per-bashkepunim-nderkombetare-giz/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-ka-pritur-ne-takim-drejtorin-per-kosove-te-shoqerise-gjermane-per-bashkepunim-nderkombetare-giz/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Here you will find 81757 more Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-ka-pritur-ne-takim-drejtorin-per-kosove-te-shoqerise-gjermane-per-bashkepunim-nderkombetare-giz/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-ka-pritur-ne-takim-drejtorin-per-kosove-te-shoqerise-gjermane-per-bashkepunim-nderkombetare-giz/ […]

 5. bloten tieten thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-ka-pritur-ne-takim-drejtorin-per-kosove-te-shoqerise-gjermane-per-bashkepunim-nderkombetare-giz/ […]

 6. try these out thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More Information here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-ka-pritur-ne-takim-drejtorin-per-kosove-te-shoqerise-gjermane-per-bashkepunim-nderkombetare-giz/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *