Integrimi Evropian

Ministri Çollaku do të zhvillojë takime bilaterale me zyrtarë të lartë të Maltës

27 Qershor, 2016

Prishtinë, 27 qershor 2016 – Ministri i Integrimit Evropian, z.Bekim Çollaku, udhëton sot për në Maltë ku do të zhvilloj takime bilaterale me zyrtarë të lartë shtetëror të Republikës së Maltës.

Ministri Çollaku, do të pritet në takim nga Ministri i Jashtëm i këtij shteti z. George William Vella si dhe nga Ministri për Drejtësi, z. Owen Bonnic, me të cilët do të diskutojë për prioritetet e agjendës evropiane të Kosovës dhe bashkëpunimin bilateral në mes të dyja vendeve.

Republika e Maltës nga 1 janari i 2017-ës do të marr kryesimin e Presidencës së Këshillit të BE-së.

 

Last modified: 10 Gusht, 2022

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *