Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Mbahet takimi vjetor monitorues i IPA-s

30 Nëntor, 2016

Prishtinë, 30 Nëntor 2016 – Sot nën bashkë-kryesimin e Ministrisë së Integrimit Evropian dhe Komisionit Evropian u mbajt takimi i rregullt i Komitetit Monitorues të Instrumentit të Para-Anëtarësimit (IPA).

Në takim u diskutua për qasjen sektoriale të programimit të fondeve të IPA-s, ku u theksua progresi që Kosova ka bërë në hartimin e dokumenteve strategjike për të gjithë sektorët për qasje në fondet e BE-së. Gjatë takimit, po ashtu u diskutua progresi i arritur në menaxhimin e projekteve të binjakëzimit, përgatitjet për mbështetjen direket buxhetore të BE-së, asistencën e BE-se për 4 komunat në veriun e Kosovës, programet e Bashkëpunimit Ndër-Kufitar si dhe sfidat në miratimin e legjislacionit që pengojnë zbatimin e projekteve të BE-së.

Ne fund u diskutuan hapat konkret për qasjen e Kosovës ne Programet e BE-se si dhe monitorimi dhe vlerësimi i zbatimit te projekteve te BE-se ne Kosovë.

 

Last modified: 10 Gusht, 2022

9 Responses to " Mbahet takimi vjetor monitorues i IPA-s "

 1. Charis thotë:

  Thanos forr another great post. The place ese
  could abybody gget thatt kind of information inn such ann ideal approach oof writing?
  I’ve a presentafion next week, and I am att the look ffor such information.

 2. 828 thotë:

  I was able to find gooid info from yourr blog posts.

 3. cutt.ly thotë:

  Hi there! I jyst wanted too assk if you ever have
  anny problems witgh hackers? My last blog (wordpress) wass hackeed aand I endeed uup losimg
  montths of haed work due to no backup. Do youu have any
  methods too stop hackers?

 4. 828 thotë:

  I appreciate, cause I foud eactly what I was taking a
  look for. You’ve ended mmy four day loong hunt! God Bless
  youu man. Haave a great day. Bye

 5. 315 thotë:

  This iss a good tip particularly to those fresh to tthe blogosphere.

  Simple bbut vedy precise info… Thankjs ffor sharing
  tbis one. A must read post!

 6. Kerry thotë:

  Woah! I’m really loving thhe template/theme off his blog.
  It’s simple, yyet effective. A lott oof times it’s difficult tto
  get that “perfect balance” between superb usability annd appearance.
  I must sayy yyou have done a excedllent jobb with this.
  Additionally, thee blog loads etremely faast foor me onn Opera.
  Exceptional Blog!

 7. ai-porn.click thotë:

  I am inn fact hasppy to read tgis website posxts which cntains tons oof valuable data,
  thaanks foor providingg these statistics.

 8. Carlo thotë:

  Your mode off describing thhe wholle thibg in tnis article is actually fastidious,
  alll bee capable off effortlerssly understand it, Thank a lot.

 9. Pararaph writing is aalso a excitement, if you be acqainted with after tuat you caan wwrite iif noot
  it iis complicated too write.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *