Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

KOSOVA NËNSHKRUAN MSA-në ME 27 TETOR

21 Tetor, 2015

Prishtinë, 21 Tetor 2015

Ministri për Integrim Evropian z. Bekim Çollaku, njëherësh  kryenegociator për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit, ka njoftuar zyrtarisht Bashkimin Evropian për gatishmërinë e Kosovës për të nënshkruar Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit.

Procedurat e brendshme nga palët janë në përfundim e sipër dhe nënshkrimi do të ndodh javën e ardhshme, me datë 27 Tetor 2015, në Strasburg.

Nënshkrimi i Marrëveshjes për Stabilizim Asociim shënon pikë kthese në marrëdhëniet e Kosovës me Bashkimin Evropian. Ky është moment historik për Kosovën sepse për herë të parë vendos marrëdhëniet kontraktuale  me Bashkimin Evropian.

Last modified: 11 Gusht, 2022

2 Responses to " KOSOVA NËNSHKRUAN MSA-në ME 27 TETOR "

  1. … [Trackback]

    […] Read More on to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/kosova-nenshkruan-msa-ne-me-27-tetor/ […]

  2. Twitch thotë:

    … [Trackback]

    […] Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/kosova-nenshkruan-msa-ne-me-27-tetor/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *